Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-05-17, 14:48   #4537
siilmariien
Wtajemniczenie
 
Avatar siilmariien
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 595
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Pestycyda, tak, czytałam o tym, jednak w praktyce jest to dla mnie bardzo trudne - zwłaszcza z Li. (ile można się bawić w "Jak wytresować smoka" i inne postaci z bajek [emoji14] ), mam też problem bardziej od niezaglądania w telefon, z pilnowaniem swoich myśli, żeby być "tu i teraz" i myśleć tylko o zabawie, a nie o tym co muszę kupić, zrobić itd - bo to są zwykle myśli zapalniki, które powodują, że zaczynam się stresować i jestem poddenerwowana. No, ale będę dążyć do tego, żeby pilnować takiego czasu, bo widzę że jest on bardzo potrzebny. Ostatnio wpadłam też na pomysł, żeby zrobić sobie listę zabaw, które sprawiają mi przyjemność i ładują moje akumulatory - żeby mieć pomysły, kiedy nie chce mi się nic wymyślać, a dziecię jęczy. Z kolei od jakiegoś czasu staram się pilnować zasady "pierwszych trzech minut" czyli żeby za każdym razem gdy widzi się dziecko po rozstaniu (np. gdy było się w pracy, gdy dziecko było w przedszkolu, ale też gdy wyszło się na chwilę do sklepu itd.) przywitać się z nim radośnie i serdecznie i poświęcić mu całą uwagę na te 3 minuty i wysłuchać wszystkiego co mówi (wbrew pozorom jest to trudne, bo zwykle chce się samemu też coś powiedzieć, zrobić, umyć ręce itd). Widzę że rzeczywiście bardzo to działa i jest to jedyny czas kiedy Li. chętnie się zwierza, opowiada co wydarzyło się w przedszkolu i w ogóle w jej życiu, później ciężko z niej coś wyciągnąć, albo mówi że nie pamięta, albo zdawkowe "tak, nie". Widzę, że nawet Łucja jak mnie widzi po rozstaniu to nadaje po swojemu jak katarynka (że niby próbuje cośz przejęciem opowiadać tak jak Lila) [emoji28]

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

Pestycyda, mierzyć butów Łucja też często nie chce - a potem ich ściągać [emoji14] Daj spokój, klapki na basen, sandały, trampki, bardziej zakryte na taką pogodę jak teraz, wybrać to wszystko masakra [emoji28] Zwłaszcza online zamawianie, teraz dziewczynom z 10 par butów chyba pozamawiałam i 9 było do zwrotu [emoji85]

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:45 ----------

Zasada 3 minut: może link się otworzy https://m.facebook.com/kreatywneanim...01994560044763

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
siilmariien jest offline Zgłoś do moderatora