Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Perfumy i alergie - alergie na perfumy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-08-21, 15:24   #25
Ulotka
Raczkowanie
 
Avatar Ulotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 161
Dot.: wysypka po EDP

Cytat:
Napisane przez Nasturcja-Pospolita Pokaż wiadomość
Jesli uzywalas wczesniej, przed aplikacja zapachu, jakiegos innego kosmetyku, np balsamu, pudru do ciala, itp. perfumy mogly wejsc w reakcje ze skladnikami uzytego wczesniej kosmetyku.
Nie wszystkie sie "lubia" ;-)

Mozesz miec tez przesuszona skore, a wtedy latwo o podraznienia i wysypke.
Moze byc tez tak, ze masz uczulenie na skladnik uzytych perfum. Co innego testy ( a nawet uzywanie EDT ), a co innego aplikacja i noszenie sie w towarzystwie wrzuconego w perfumy skladnika.

Po wyleczeniu wysypki, jesli oczywiscie masz jescze ochote na ten zapach ;-) ponow proby stopniowo, mozesz tez " ponosic" zapach na swetrze lub apaszce
i obserwowac, obserwowac, obserwowac...
u mnie jest o tyle latwiej, ze do skory uzywam tylko zelu pod prysznic dla niemowlat a potem ewentualnie sun ozon i wszystko. Wiec to raczej nie jest kwestia niezgodnosci kosmetykow.
Przesuszona skora - to jest mozliwe, nadwrazliwosc tez.
Zal by mi bylo rezygnowac, bo to pierwszy zapach po baaaardzo dlugim czasie nienoszenia zadnego Pierwszy, ktory zaakceptowalam bez niesmaku po tym, jak zmienil mi sie gust zapachowy. Starych perfum juz uzywac nie moge, bo mnie dusza.
Dziekuje za odzew
Ulotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując