Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy wyjechać za granicę?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-10-26, 17:15   #31
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Czy wyjechać za granicę?

Ja cie autorko doskonale rozumiem.

Tu mam ziemię, nieruchomości, rodzinną firmę do odziedziczenia, już do tego nieźle zarabiam niezależnie, więc jak dołączę w przyszłości wypłaty, to będzie super.

No ale nie chcę tu mieszkać. Czemu? W sumie nie ma jednego powodu. Męczę się psychicznie. Też nie lubie państwa opiekuńczego. Duszę się tu. Czytam wiadomości i jestem zażenowania tym, co tu sie dzieje. Tak, bardziej niż Trumpem. Ba, ja Trumpa doskonale rozumiem, bo też bym miała podobnje wywalone gdybym była prezydentem USA.

Do USA też mnie bardzo ciągnie, bo tam uważają wolność za bardzo ważną sprawę, jeśli nie najważniejszą. I ja te priorytety po prostu podzielam. Zdarzyło mi się nawet raz, że nauczyciel angielskiego myślał, że jestem z wymiany z USA albo jestem dzieckiem emigrantów, bo mam bardzo dobry angielski i stwierdził, że mam "amerykański mindset" cokolwiek to znaczy. Ale coś w tym jest. Czuję, że bym się tam odnalazła.

Więc na twoim miejscu już bym była na lotnisku.

Ja wiem, że zaraz się zrzucicie, bo ja nic nie rozumiem, bo zły kapitalizm, bo rozwarstwienie społeczne, bo opieka zdrowotna, bo brudno. Ja sobie zdaję sprawę z tego wszystkiego. Ale nigdzie mi się tak dobrze nie oddycha jak w Stanach. Może to dlatego, że nie byłam tam na stałe, ale w innych krajach na wakacjach nie czułam tego samego. Tam czuję, że pasuję. Ale to jest odczucie tak subiektywne, że nie potrafię to określić dokładnie.

Więc na waszym miejscu bym próbowała na pewno, zwłaszcza że macie możliwości i brak problemów z pracą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując