Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy wyjechać za granicę?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-10-26, 17:38   #32
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Czy wyjechać za granicę?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość

Ja wiem, że zaraz się zrzucicie, bo ja nic nie rozumiem, bo zły kapitalizm, bo rozwarstwienie społeczne, bo opieka zdrowotna, bo brudno. Ja sobie zdaję sprawę z tego wszystkiego. Ale nigdzie mi się tak dobrze nie oddycha jak w Stanach. Może to dlatego, że nie byłam tam na stałe, ale w innych krajach na wakacjach nie czułam tego samego. Tam czuję, że pasuję. Ale to jest odczucie tak subiektywne, że nie potrafię to określić dokładnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mysle, ze u wiekszosci wizazanek to nie jest hejt, tylko warto zeby Autorka uswiadomila sobie wszystkie minusy i potencjalne trudnosci na emigracji. Jezeli obczyta dokladnie o systemach podatkowych, sluzbie zdrowia, wszystkim tym, co wydaje sie gorsze w podrownaniu z Polska to zminimalizuje rozczarowanie. I jezeli znajac wszystkie slabe strony zycia w US, nadal bedzie chciala sie przeniesc to tylko dowod na to, ze decyzja jest dobra.

Tez mnie mentalnosc Polakow dobijala, moze to byla specyfika srodowiska, ale wiecznie zle, narzekanie przy zerowej checi zmian, zazdrosc.

Xfrida co sie dziwic Anglikom, ze uwazaja sie za lepszych? Przez setki lat ich nacja dominowala na kontynencie, kolonizacje, podporzadkowanie sobie innych. Od pokolen mieli tluczone do glowy, ze sa lepsi. Pol swiata rozmawia ich jezykiem. Ale skad sie to poczucie wyzszosci bierze u Polakow to ja nie wiem. Polak za granica zwykle uwaza sie za najmadrzejszego. Wszystko by zrobil najlepiej, a nie jak durny Niemiec, Anglik, Hindus.
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując