Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Gadaj zdrów, czyli nic a nic nie wierzę!
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-27, 15:51   #222
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Gadaj zdrów, czyli nic a nic nie wierzę!

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Oczywiście ze nic nie mówi. Ale nawet zakładając że obie te osoby są mają takie same warunki na start (np Polacy uczący sie francuskiego), uczą się tak samo i tyle samo, mają taki sam kontakt z językiem itp. Jednym słowem mają identyczne warunki to jedna osoba łapie lepiej ten język niż ta druga. To są właśnie te predyspozycję.To zreszta nie oznacza ze tamta druga osoba nie nauczy się tego języka. Po prostu zajmie jej to więcej czasu.
Nie twierdzę, że komuś nie pójdzie szybciej, tylko że jeśli ktoś ma dostatecznie silną motywację i jakiś sensowny plan nauki, to się nauczy. Jak nie ma, niech powie ,,w sumie mam to w dupie'', a nie ,,bo ja to jestem beztalenciem''.
Nie zauważam też tego, żeby w obrębie jednej grupy jedna osoba wymiatała we wszystkim, pięknie mówiła, w mig łapała każde zagadnienie gramatyczne, miała ogromny zasób słownictwa i pisała bez błędów, a druga ani be ani me. Najlepiej wypadają osoby otwarte, których nie stresuje mówienie i te, które mają background w postaci innych języków. Jedno i drugie nie ma nic wspólnego z predyspozycjami językowymi.
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując