Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-10-30, 18:06   #2659
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Tak, jasne, utrzymanie dziecka kosztuje 1000 zł miesiąc w miesiąc.
Ona zarabia 4000. Dostaje 500+. Stać ją.
A Twoja "rada" jest typu "zmień pracę, weź kredyt". Gdyby mógł znaleźć coś lepszego to by znalazł.
Oczywiście że może kosztować.
Policz obiady w szkole, jedzenie; dojazdy do tej szkoły, rachunki ( skoro mieszkają we 3 to 2/3 rachunków "robią dzieci) i już moze wyjść 1000zl. A gdzie reszta? Ubrania rozrywka itp?

Tu nie ma znaczenia ile ona zarabia. Jakby zarabiala 10tys to może wg w ogóle nie powinien płacić?

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:02 ---------- Poprzedni post napisano o 18:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ja nie mówię, że nic nie kosztują. Tylko zabrać człowiekowi połowę pensji na alimenty też nie jest w porządku. Zwłaszcza, że to nie jest 5000.
A jakby Pan zarabiał 1000 zł na pol etatu to dzieci by miały głodem przymierac?
Mógł wcześniej pomyśleć czy go na te dzieci stać.

Poza tym wnioskuje że jest to młody zdrowy facet. Zawsze może dorobić sobie . Sorry ale taki mamy klimat ze wiele osób teraz sobie dorabia. Więc i on też może.

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:04 ---------- Poprzedni post napisano o 19:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
To, że Ty znasz taki przypadek nie ma tu nic do rzeczy.

Hmm, dziecko nie musi płacić rachunków za czynsz, prąd, spłacać kredytu. To strasznie dziwne, że 1000 zł na samodzielne utrzymanie dla dorosłego to mało.
Do tego jeszcze 2 zwierzaki, przy czym decyzja o wzięciu drugiego była pomysłem żony a tymczasem od ponad roku gdyby on się nimi nie zajmował to by z głodu umarły bo żona nawet wody im nie nalała.
Nie musi płacić rachunków bo płaci za nie matka. Zdziwko ale rachunki to też koszt utrzymania dziecka.

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:06 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Że co? Biorąc ślub i mając dzieci trzeba myśleć o ewentualnym rozstaniu i alimentach? No teraz to mnie rozbawiłaś. Jaki więc sens zakładania rodziny?
A jakby ich matka umarła i sam by musiał utrzymać siebie Plus 2 dzieci?

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora