Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-08, 12:10   #3448
AnaMaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 13
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez JanekArche Pokaż wiadomość
dziękuję serdecznie AnnaEwelina

Bardzo proszę o kolejne osoby ze zdiagnozowanym tmau o odpowiedź również na moje pytania.
O ile wiem śmierdzę fekaliami, to znów rybą. Słyszę to od lat. Najdziwniejsze jest to, że biorę prysznic, mam na sobie wyłącznie świeże, czyste rzeczy, a godzinę, czy dwie później jakaś obca osoba w autobusie zaczyna narzekać, że coś, ktoś strasznie śmierdzi... No niestety, często ktoś wprost obok mnie komentuje, że śmierdzi... Z podobnymi reakcjami spotkałam się już setki razy. Często po powrocie do domu szukałam przyczyny, źródła tego smrodu, ale nic. Nawet moja bielizna pachnie jedynie dobrym płynem do płukania, bo bardzo dbam o higienę. Czyli chyba moje całe ciało wydziela ten zapach, tyle, że ja nie czuję, żeby śmierdziało. Podobnie nie śmierdzą moje ciuchy. Sama nie do końca to rozumiem.

I tak, mam stwierdzona chorobę psychiczną - poważna depresja, na którą dostałam drugą grupę inwalidzką i obecnie jestem na rencie.
Przyczyna depresji...? Długotrwały stres wywołany brzydkim zapachem ciała, próba samobójcza po której znalazłam się w szpitalu. Jedna z kilku, bo już jako dziecko próbowałam popełnić samobójstwo. Powód wiadomy...

---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:01 ----------

Cytat:
Napisane przez smootna Pokaż wiadomość
AnaMaja cytat z wikipedii dotyczący TMAU:
Z nieznanych przyczyn schorzenie występuje częściej u kobiet. Naukowcy przypuszczają, że hormony płciowe, takie jak progesteron i estrogen, potęgują objawy. Istnieją obserwacje wskazujące, że objawy nasilają się w okresie dojrzewania. U kobiet objawy mogą się nasilać tuż przed i w czasie menstruacji, po przyjmowaniu doustnych środków antykoncepcyjnych i w czasie menopauzy.
Tak, wiem o tym. Jak również o tym, że przy TMAU brana jest też pod lupę właśnie wątroba.
A co do tych hormonów... Wiele kobiet ma zaburzenia hormonalne, problemy min. właśnie z estrogenami i progesteronem, a jednak nie śmierdzą. Musi chodzić o inny hormon, hormony...
I na marginesie... U mnie również stwierdzono zaburzenia hormonalne. No ale one właśnie często występują przy TMAU, a ja osobiście podejrzewam, że je wywołują...
AnaMaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując