Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-14, 09:31   #3488
kasiamagda
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Mettlach, DE
Wiadomości: 398
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

[1=de61b525ea9c27150559199 fef5a08ffa7ef4799_5e45e32 e63f12;87330673]Tyle, że w tej aptece jest niedostępne to mleczko - może wyprzedawali, końcówka terminu czy coś.[/QUOTE] W tej nie ma, ale w innych mozna poszukac (szkoda tylko, że już droższe)

Bardzo delikatnymi produktami oczyszczającymi są też SVR Sensifine Dermo-Nettoyant, Aderma Sensifluid woda micelarna i lotion micelarny.

[1=de61b525ea9c27150559199 fef5a08ffa7ef4799_5e45e32 e63f12;87330673]
Mnie dwóch moich dermatologów mówiło, że wcale nie potrzeba innego kremu do skóry pod oczami. Takie same informacje widzę u dermatologów publikujących jakieś treści na YT, IG, etc, również u innych osób korzystających z pomocy dermatologa. [/QUOTE] Mnie dermatolodzy sugerowali tylko i wyłącznie ofertę apteczną, twierdzili, że naturalne kosmetyki do twarzy są be, a własnoręczne kręcenie kosmetyków woła o pomstę do nieba...
Grunt to trafić na dobrego, kompetentnego dermatologa.
A faktem jest, że kremy pod oczy mają bardziej rygorystyczne badania i są bardziej dostosowane do dużo cieńszej i bardziej wrażliwej skóry pod oczami.
[1=de61b525ea9c27150559199 fef5a08ffa7ef4799_5e45e32 e63f12;87330673]
Nie powiedziałabym, że wszystkie są tragiczne
Na pewno Ziaja oferuje tragiczne kremy, ale ocenianie całej marki na podstawie kremu oliwkowego za 3 zł to jest trochę poziom Sheitana [/QUOTE] Oczywiście,wszystkich nie znam, ale i nie oceniam na podstawie kremu oliwkowego.
Proszę bardzo:
-Ziaja Ulga żel myjący ; skład: Aqua (Water), Cocamidopropyl Betaine, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Sodium Coco-Sulfate, Glycerin, Coco Glucoside, Panthenol, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Cocamide DEA, Styrene/Acrylates Copolymer, Xanthan Gum, DMDM Hydantoin, Sodium Benzoate, Lactic Acid.

Taki ładny skład ?

I chyba najlepszy składowo produkt z Ziaji, który znalazłam (może być więcej, nie wykluczam, ale i wątpię):

-Ziaja Ulga krem na noc ; skład: Aqua (Water), Hexyl Laurate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Hydrogenated Coco-Glycerides, Stearyl Alcohol, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil, Squalane, Ceteareth-20, Laminaria Ochroleuca Extract, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Ceramide 3, Ceramide 6 II, Ceramide 1, Phytosphingosine, Cholesterol, Sodium Lauroyl Lactylate, Carbomer, Xanthan Gum, Oxidized Corn Oil, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Sodium Hyaluronate, Glyceryl Caprylate, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Ethylparaben, Sodium Hydroxide.

Po co w tym kremie surfaktanty, który należałoby zmyć ?
Olej rycynowy wysusza. Parabeny zostawię w spokoju , bo tu mamy dużo nowych badań, ale DMDM Hydantoin ? No , niestety, ten krem to przykład, jak dobry plan zepsuć kilkoma idiotycznymi posunięciami.


[1=de61b525ea9c27150559199 fef5a08ffa7ef4799_5e45e32 e63f12;87330673]
Co osoba to opinia. Ale ja bym nie wytrzymała na fizycznych - albo przesuszają (sam tlenek cynku ma takie działanie), albo za ciężkie formuły, albo obydwa w jednym...
Naprawdę wolę używać filtru, który nie wnerwia mnie konsystencją, działaniem, niż się męczyć albo w ogóle poddać się z używaniem.[/QUOTE]No tak, ale ja tu piszę o przypadku AnnyLeny . Filtry mineralne bardzo rzadko powodują podrażnienia czy alergię. Filtry chemiczne maja większy potencjał drażniący.
A przesuszanie? Czy walory użytkowe?
Widać nie trafiłaś jeszcze na odpowiednią formułę...

Wyżej wspomniane przeze mnie kremy z filtrami mineralnymi są dużo bardziej komfortowe w użytkowaniu niż cała rzesza znanych i popularnych kremów z filtrami chemicznymi czy mieszanymi...A oprócz tych jest jeszcze sporo innych, ot choćby opisywany przez Chimay na wątku filtrowym Make P:rem UV Defense Me. Blue Ray Sun Fluid SPF50+ PA++++. Można poszukać nie tylko w ofercie aptecznej, a rynek filtrów rozwija się bardzo dynamicznie.
Co do filtrów w ogóle to polecam świetny artykuł u Kosmotolog >>klik<<
__________________
Instagram
kasiamagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując