Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-11-17, 10:16   #3930
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
no trudno, żebyśmy zaprosili do dyskusji piłkarzy według mnie toczy się tutaj normalna dyskusja o nie narzucaniu innym swoich poglądów religijnych. Dlaczego w Polsce można się wyśmiewać z ortodoksyjnych katolików, ale już na ortodoksyjnych Żydów nie można złego słowa powiedzieć?

Też mnie to drażni, choć jestem wybitnym antyklerykałem. Narzucanie swoich zasad religijnych innym, powinno być zabronione i surowo karane. Same nieszczęścia z tego wynikają.


[1=1b006c1cc4b33fb32b0a741 c96d131cb0dc83f78_5f5d531 644303;87339705]Co do tych religii w miejscach, które odwiedzamy, to ja na to patrzę tak, że jest jednak różnica między państwem świeckim jakim jest np. polska, bo tutaj religia to tylko kwestia zwyczajów, tak jakby bardziej "prywatna", a państwami wyznaniowymi, gdzie to jednak jest ściśle związane z instytucją samego państwa, prawem itd.[/QUOTE]


Myślę, że Polska właśnie wkroczyła w fazę przemian i przestaje być państwem świeckim. Obecna władza dąży do państwa wyznaniowego. Dlatego tak bardzo nie mogę zrozumieć popierających ich kobiet, bo wszystkie państwa wyznaniowe najbardziej uderzają w kobiety.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»

Edytowane przez Paprotka_
Czas edycji: 2019-11-17 o 10:19
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora