Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Staraczki 2019 cz. 4
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-11-20, 18:10   #360
MarzenaKS
Rozeznanie
 
Avatar MarzenaKS
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 650
Dot.: Staraczki 2019 cz. 4

Cytat:
Napisane przez pretty_girl19892 Pokaż wiadomość
Marzena a masz doświadczenie z duphastonem, czy on rzeczywiście nie wychodzi w badaniach? Mam właśnie progesteron 19 teraz w 7 tygodniu, dostałam 3x1 tabl duphaston, mam nadzieję że to wystarczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, mam doświadczenie z duphastonem,on na pewno nie wychodzi w badaniach bo jest sztucznym syntetykiem.(progesteron) Jest mi dobrze znany od 5 lat. Lekarze zalecają go bardzo często nawet na wszelki wypadek. Służy do stymulacji cyklu a zwłaszcza jest lekiem nr 1 w Polsce stosowanym w ciąży. Zabezpiecza zarodek na wypadek niewystarczajacego poziomu progesteron. Zazwyczaj bierze się go do 12 tygodnia ciąży, a później progesteron zaczyna już produkować łożysko- nie jak do tej pory ciałko żółte ciążowe. Czasem zamiast duphaston dają luteine doustną lub dopochwową w późniejszych tyg. Ciąży.

Ja miałam 7 różnych rodzajów progesteronow bo nie przyswajalam go wcale. 3x1 to duża dawka, gdyby Broń Boże pojawiło się plamienie lub brudzenia to natychmiast należy zbadać progesteron ponownie i udać się do lekarza. Jeśli nic się nie będzie działo to lekarz będzie stopniowo zmniejszal dawki.

Pamiętaj też że poziom progesteron we krwi może być inny od poziomu w macicy, tego drugiego nie da się zbadać i nawet jeśli z krwi jest ok ale na niskim poziomie to zawsze dokłada się lek.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
__________________
"Ponoć że - Bóg nie da Nam większego krzyża niż ten, który zdołamy unieść"

Edytowane przez MarzenaKS
Czas edycji: 2019-11-20 o 18:18
MarzenaKS jest offline Zgłoś do moderatora