Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-12-03, 15:35   #3798
myweakness118
Raczkowanie
 
Avatar myweakness118
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 319
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie. Wskaźnik Pearla właśnie zakłada ludzki błąd.

Wszystkie niewyjaśnione poczęcia wśród moich znajomych (takich też dalekich, wiadomo) na tabletkach okazały się całkiem wyjaśnione. I zawsze było coś, co obniżyło ich skuteczność w tle, co akurat dziewczyna zignorowała.

Ale zwykle te wpadki to takie "nie planujemy teraz dziecka, ale jak się zdarzy to cóż" w małżeństwie, a nie takie kobiety, które naprawdę nie chciały zajść i uważały z każdej strony. Zwykle to historia z serii "brałam tabletki, ale raz zwymiotowałam no i nam się nie chciało zabezpieczać dodatkowo, w sumie to i tak planowaliśmy dziecko jakoś za rok, więc też spoko."

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aż mi się humor poprawił, jak to przeczytałam - zawsze myślałam, że wskaźnik Pearla wynosi tyle przy prawidłowym stosowaniu tabletek (czyli że gdzieś tam jest jakiś cień szansy, że mogą jednak nie zadziałać mimo, że bierze się zawsze o tej samej godzinie, nie pomijając ani jednej i pamiętając o lekach, które mogą zaburzać ich działanie)
Tak swoją drogą, planujecie pozostać przy tabsach "do końca", czy chcecie po czasie przerzucić się na inną metodę? Ja myślałam o pozostaniu na tabletkach max 3 lata (o ile oczywiście będę na nie dobrze reagować) i przerzuceniu się potem na implant. Aż tak się nie zagłębiam w tą metodę, ale brzmi strasznie wygodnie, nie trzeba się niczym martwić (spirale mimo wszystko mogą wypadać jak lekarz źle założy + ponoć boli zakładanie).


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myweakness118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując