Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Laserowa korekta wady wzroku
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-12-18, 13:40   #2267
makitatymbark
Raczkowanie
 
Avatar makitatymbark
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Już ci odpowiadam i postaram się wytłumaczyć (chociaż jak pisałem jestem słaby w pisaniu) :

''Noszę aktualnie soczewkę i wszystko byłoby świetnie (przez większość czasu dobrze widzę, oczy się nie męczą, nie zezuję) gdyby nie uczucie ciała obcego i częste chwilowe utraty ostrości (zwłaszcza w ciągu pracy przed monitorem).''

A więc masz tzn : zdolność akomodacyjną bo nosisz soczewkę więc powinno być wszystko OK

Rogówka ludzka ma około 40 dioptrii łamiących świtało i te dioptrie są jest stałe
soczewka ludzka ma około 20 dioptrii i to jest zmienne kiedy patrzysz w dal soczewka się robi luźna tzn płaska do parzenia w bliż uwypukla się dzięki temu możesz zobaczyć ostro bliż teraz niby soczewka ludzka ma 20 dioptrii ale ile z tego wykorzystasz ???
i właśnie o to chodzi dlatego ci pisałem że może ci ''nie wystarczyć akomodacji''
bo może twoja soczewka wykorzystuje tyko 1 dioptrię (bardzo przykładowo)


''częste chwilowe utraty ostrości ''

własnie o to mi chodzi czyli najprościej ujmując oko ci ładnie akomoduje wykorzystujesz tę moc soczewki a te chwilowe utraty ostrości
to'' spazm akomodacyjny''

i po to masz fliperka o którym ci pisałem powinien pięknie się uporać z tym spazmem
tylko trzeba być sumiennym w ćwiczeniach

bo te : ''''częste chwilowe utraty ostrości '' po operacji będzie to samo
i tak suma symarom musisz to wyćwiczyć nieważne czy przed czy po zabiegu

za spazm odpowiada mięsień rzęskowy


''Czy to możliwe, że oko słabsze i "leniwe", to jest to uciekające do środka, jest dominującym? Może po prostu jestem prawooczna, tak jak praworęczna''

No tak zgadza się
tak jak organizm dominuje tylko jedną rękę tak samo jest z okiem

''No i czy można porównać wady z plusem i minusem (czy -3 to większa wada niż +1)?''

No nie można tego porównać ale wada plusowa jest ZAWSZE WIĘKSZA !!!!
jakby ci to porównać osoba mająca +3 nie zobaczy ani dali ani bliży osoba mająca -3
bliż zobaczy (jakoś tam na pewno lepiej)

To można porównać na zasadzie mniej więcej -9 = +5

zobacz teraz na zabiegi koryguje się przeważnie od -9 do +5

Jeżeli oko ci ucieka w stronę nosa (esotropia ) to laser trochę ci pomoże
laser nie jest wskazany dla osób którym oczy uciekają w stronę skroni (exotropia)
zawsze trochę ''zozstawia oczy ''
makitatymbark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując