Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-26, 17:59   #714
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Trochę bez sensu jest porównywanie obciążeń z BP z tym, ile da się radę wziąć na krótsze serie.

Obstawiam w ciemno, ze kobieta nawet drobnej budowy i niespecjalnie w formie, zrobi z marszu parę przysiadów z obciążeniem 30 kilo w sumie. Byle umiała te przysiady ze sztanga w ogóle robić , w sensie ze jest świadoma ze może ja przeważyć, ze to trzeba równoważyć.

I tu wychodzi kwestia sensowności używania maszyny smitha przez osoby początkujące.
Nie ma. Ponieważ najważniejsze jest, umieć się równoważyć w przysiadzie z wolnym ciężarem. Maszyna smitha u początkujących i mniej doświadczonych powoduje, ze są w stanie się oprzeć gryfem o maszynę i robic przysiady w wychyleniu niemożliwym do wykonania bez podparcia.
Można sobie na yt wyszukać co ludzie przy niej wyprawiaja i jak to może być niszczące dla kolan, kręgosłupa, techniki.

Naprawdę lepiej poprosić o pokazanie jak bezpiecznie brać i odkładać sztangę ze zwykłego stojaka.

Maszynę smitha zostawić koksom hardkorom sięgającym po hardkorowe obciążenia maksymalne, a nie mających do dyspozycji zaufanych pomocników.

Tu dość zwięzły, ale celnie omawiający sedno zagadnień, dlaczego lepiej z wolną sztanga niż na maszynie. Zwłaszcza polecam przeczytać fragment zaczynający się od akapitu: „Bezpieczeństwo”

https://www.fitmagazyn.pl/maszyna-sm...-wolny-ciezar/
Dziekuje, zupelnie nie wiedzialam. To moze jednak pozostane przy wolnych ciezarach.

Cytat:
Napisane przez Sheena_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak ułożyłyście sobie trening na siłowni? Planuje zapisać się na siłownię ale kompletnie nie wiem jak się zabrać za ćwiczenia, których maszyn używać i w jakich seriach.. no jestem kompletnie zielona po prostu [emoji6]

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mialam pierwszy trening z trenerem, a potem moglam dopytywac jak czegos nie wiedzialam albo chcialam cwiczyc nowe partie ciala.
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora