Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Programy autorskie, artykuły, opracowania, prawo
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-10-29, 11:32   #5
kumi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 186
Dot.: Programy autorskie, artykuły, opracowania, prawo

Rozwój masażu w Polsce jest w ostatnich latach bardzo szybki. Forum daje wiedzę nie tylko ludziom, którzy nie mają pojęcia, ale też wielu masażystów, pozwala tym drugim spojrzeć inaczej na zagdnienie masażu. Niektórzy są zdziwieni, że masaż, to nie tylko masaż klasyczny... i robią wielkie oczy:O
Sam wiele skorzystałem. Wizaż rzucił nowe światło na sposób odbierania przeze mnie masażu i pośrednio wpłynął na późniejszą naukę oraz praktykę masażu.

Jeśli chodzi o papugowanie, naśladowanie innych, technik kolegów po fachu... No cóż, to było, jest i będzie. Warto jednak odróżnić, czy ktoś ślepo kopiuje jakieś chwyty, czy stara sie jedynie wnieść coś do swojego masażu. Czy ktoś ma potrzebę oryginalności, stworzenia czegoś, podpisania się pod czymś ważnym swoim nazwiskiem? A może tylko szuka sposobów i metod na doskonalenie swojego wrsztatu pracy, na doszlifowanie swojego kunsztu? Moze jest w nim tak palące pragnienie zdobycia nowej wiedzy, umiejętności, chce się zaciekle uczyć od najlepszych?

Pozdrawiam
kumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując