Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Utrata skrętu po wyschnięciu włosów.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-01-10, 20:35   #1
archimonde
Raczkowanie
 
Avatar archimonde
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 388

Utrata skrętu po wyschnięciu włosów.


Cześć! Przez ostatnie lata zniszczyłam sobie włosy rozjaśnianiem Rok temu przestałam. Jesienią ścięłam spaleniznę i zostały w miarę zdrowe włosy długości do ramion. Znalazłam wtedy bloga Curly Madeleine i zaczęłam stosować się do jej zaleceń. Po miesiącu zauważyłam kolosalną różnicę i w dodatku moje niby proste włosy zaczęły się kręcić po myciu

Na mokro, po użyciu pianki i ugniataniu, "to" co mam na głowie wygląda mniej więcej jak na załącznikach. Po wyschnięciu prawie całkowicie się rozprostowują (suszenie dyfuzorem nie robi różnicy). Mam małe doświadczenie z włosami kręconymi i nie wiem, czy te fale to wypadek przy pracy, czy może faktycznie jest potencjał, żeby je utrzymać?

Kosmetyki, których używam od ~2 miesięcy:
OMO myjadło: Kallos Color
OMO szampon: żel intymny Facelle aloesowy/Rossmann
OMO odżywka: na początku Kallos Omega, potem dokupiłam Kallos Keratin i Harmonię aloe&grape (hebe) i używam tych masek wymiennie

Do końcówek: olejek Alterra z pestek moreli
Stylizacja: pianka taft perfect flex.

Jak mi się przypomni to olejowanie kokosowym. Pewnie są lepsze opcje, ale chciałam skończyć to, co mam w domu.

Schną same, albo suszę dyfuzorem. Czeszę tylko na mokro po nałożeniu odżywki, grzebieniem "afro". Myję 2xtyg. Odsączam bawełnianą koszulką zamiast ręcznika frotte i śpię na satynowej poszewce.

Przyjmę na klatę wszelkie uwagi, bo widocznie coś robię źle
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg włosy wizaz 1.jpg (133,8 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg włosy wizaz 2.jpg (101,3 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg włosy wizaz 3.jpg (158,2 KB, 33 załadowań)
__________________

archimonde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując