Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ekologiczne ściemy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-01-23, 11:45   #1
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122

Ekologiczne ściemy


Zastanawiam się, jak daleko już jesteśmy w absurdach pseudoekologii.


Ostatnio w radio usłyszałam, ze organizatorzy nadchodzącej Olimpiady sa bardzo dumni z ekologicznego rozwiązania:
na czas Olimpiady zostaną wyprodukowane dla sportowców łózka z jakichś prefabrykatów tektury, a po Olimpiadze te łózka pójdą do recyklingu.
I to takie ekologiczne, że aż się chwalą.


Ja nie rozumiem. Co jest ekologicznego w uruchomieniu produkcji przedmiotu przeznaczonego od razu do zniszczenia
Przecież produkcja i recykling zużywaja zasoby energii i wody, tworzą ślad węglowy, emitują zanieczyszczenia.



To już nie lepiej wykonać te łóżka solidne, trwałe, z drewna czy metalu, a potem po Olimpiadzie odsprzedać taniej całe komplety?
Bo przecież nie na samych łóżkach będą spali, trzeba jeszcze je wyposażyć, czyli _wyprodukować_ pasujące na wymiar materace, pościele, poszewki.


Potrzebujący, czyli chętni na kupno po promocyjnych cenach na pewno by się znaleźli. Można by tez część chociaż przekazać jakimś organizacjom dobroczynnym, domom dziecka, matek, hospicjom, noclegowniom itp.

I te przedmioty mogłyby służyć ludziom latami.


A tak się wyprodukuje, się zniszczy, a dla tych co potrzebują wyprodukuje się drugi raz inne.
Taka ekologia.




Macie swoje przykłady takiej ściemo-ekologii na pokaz?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując