Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-01-23, 14:12   #22
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez Agaciok xD Pokaż wiadomość
Zbadalam cala trojke, ale napisalam tylko o tsh, bo tylko to sie pogorszylo. Nie sadze zeby to byl dobry wynik, podobno u mlodych osob ma byc ponizej 2, ja mam 24 lata



Nie. "tylko" niedoczynnosc
Nie wiem kto to wymyślił ja kierowałam się norma z laboratorium i nigdy nie miałam na niej dwa tylko do 3,5 norme jak dobrze pamiętam. /Chociaż mój ginekolog mówił ostatnio,że te normy chcą jeszcze zaniżyć.Nie wiem kto to wymyśla,przed ciąża miałam powyżej 3 i nikt mi nie dał leków bo miałam ft3 i ft4 dobre
Czułam się dobrze,miesiączki były nieregularne,ale w ciążę zaszłam po 2 miesiącach.
Dopiero później kazano mi brać leki bo TSH było powyżej 4 chociaż z tego co wiem dziecko pobiera ft4 a wyniki miałam w normie a TSH rośnie od wysokiego poziomu prolakryny jak dobrze pamiętam.
Więc też nie wiem po co leki no ale biorę bo każą i ze względu na dziecko.
Tak nigdy bym nie brała bo wiem,że TSH robione o różnej porze dnia może dać różny wynik
Wejdź na grupę niedoczynności tarczycy na Facebook tam dziewczyny Ci wszystko wyjaśnia mają bardzo dobrych lekarzy,ja niestety miałam jednego na NFZ i dwóch prywatnych każdy zgodnie twierdził,żeby leki brać więc nie miałam wyjścia i nie stać mnie było żeby szukać innego który wyjaśni mi to wszystko co dziewczyny na grupie i ich lekarze ciężko trafić na odpowiedniego.
Jeżeli chodzi o ft3 i ft4 one muszą być na około 50 procentach jest kalkulator w internecie poszukaj sobie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując