Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy jest sens trzymać się wybranego zawodu?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-02-11, 21:16   #69
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Czy jest sens trzymać się wybranego zawodu?

Cytat:
Napisane przez kasia1017 Pokaż wiadomość
Owszem, trzeba znać podstawy, instytucje, wiedzieć jak z czego korzystać. Ale cały czas uważam, że materialne można sobie "ogarnąć" przed rozprawą (a zwłaszcza takie szczególiki jak wspomniane terminy przedawnień), natomiast w sądzie trzeba pamiętać np. jakim świadkom służy prawo odmowy składania zeznań. Zdarzyło mi się już, że sąd patrzył na mnie z pytaniem w oczach, czy świadek (jakiś krewny pozwanego) może odmówić składania zeznań... A w postępowaniu cywilnym, bez znajomości procedury w małym palcu, do niedawna nie było co się pokazywać na rozprawie, coby nie przegapić konieczności złożenia zastrzeżenia do protokołu.


A widzisz, jak się naklepało ileś tam tych apelacji, to te przepisy o podstawach utkwiły w pamięci, ale już to, ile grozi za dane przestępstwo i kiedy sąd obowiązkowo o czymś rozstrzyga- niekoniecznie. Przynajmniej u mnie tak jest
Wybacz, ale terminy przedawnień to nie jest szczególik.

Średnio wygląda zaglądanie do kodeksu podczas udzielania porady prawnej, żeby sprawdzić podstawy - czy roszczenie klienta nie jest przedawnione.

Takie rzeczy trzeba wiedzieć z marszu i tyle.

Prawo procesowe także trzeba znać, to oczywiste.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując