Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Niezadbana kobieta?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-02-13, 12:30   #310
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Niezadbana kobieta?

Powody posiadanej wagi sa różne i jak najbardziej część osób ma nadwagę lub niedowagę z powodu skandalicznego zaniedbania się na różnych poziomach zycia równolegle.
Jedni sa az sino-żółto-przexroczyści i słaniający się z niedożywienia i chudości, bo zyją z lenistwa i abnegactwa o kawie i 1-2 czekoladzie dziennie + paczka papierosów minimum.
Serio, znałam osobiscie taka osobę (nie żyje kobieta, wykonczyła się niedługo po przekroczeniu 40tki), to już ekstremum było, ale inni sa może tylko trochę lepsi.
Tak samo wiele osób otyłych, ma nadwagę nie z powodu choroby, tylko ma choroby z powodu wieloletniego zaniedbania swojego ogólnego stylu życia: braku ruchu, lenistwa ogólnego, braku dyscypliny i z tych powodów jedzenia byleczego byle duzo a najlepiej kupionego i zapitego piwem.


I tak samo jest zaniedbaniem jak osoba o bardzo ograniczonym poczuciu łaknienia nie je świadomie więcej niz mma ochotę, zeby się prawidłowo odzywiać, tak samo osoba o nadmiernym łaknieniu nie ogranicza sie, zeby prawidłową wagę trzymać.
takim samym zaniedbaniem się w obu tych przypadkach jest miganie sie od aktywnosci fizycznej- bo pierwszej to pozwoli nabudować trochę masy i pobudzić słaby apetyt, a drugiej spalać kalorie i nie dopuszczać do tego, zeby z tych zjadanych tworzyła się tkanka tłuszczowa tylko dbac o mięsniową która już samym swoim istnieniem, powoduje wieksze zapotrzebownaie kaloryczne.




ja mam problem z niedostatevznym uczuciem łaknienia, zeby nie wygladac jak śmierć na chorągwi, musze myslec o tym zeby jeśc wiecej niż mi się chce, regularnie i nie byle co a rzeczy które mnie faktyczbie odżywiają i musze latac na sporty zeby budowac masę , nie dawać ciału się degenerować do skóry i kosci i żeby pobudzac słaby apetyt.




Wiec serio, ja tam nie widzę róznicy.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując