Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co robicie na obiad? - część XIX.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-03-31, 22:45   #729
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Lulka smażenie bez tłuszczu nie funkcjonuje ... w sensie , ze stety troszeczkę tłuszczu musi być .. to podbija smak. Nie wszystkie tłuszcze są złe. Najtańsze oleje odradzam i inne tłuszcze . Ja w domu używam do placuszków , własnej roboty masło klarowane i to naprawdę ociupinkę . Dobre ciasto na placuszki to dobra mąka z nie za mocno genetycznie zmienionych ziaren i mało cukru. Tu się kłania Twój młynarz okoliczny i niektóre większe sklepy z dobra mąką. Ja osobiście używam wg skali 550 bio pszenna lub mieszankę z orkiszowa (1050 chyba). Mąka orkiszowa jest bardzo smaczna i zdrowa. Placuszki wychodzą ciemniejsze ale bardzo smaczne. Do tego jajka od zaufanej osoby i dobre mleko i masz â��zdrowe placuszkiâ� . Ja dodaje do ciasta trochę rozpuszczonego masła (może być klarowane) i wtedy możesz je smażyć prawie na sucho.
Niestety mączne produkty bez tłuszczu smakują na suchary
Ja używam do placków patelnie albo stalowa kutą (te co mogą pordzewiec hihihi) albo żeliwną i żaden placek nie przywiera. Ale może też być patelnia powleczona. Do smażenia potrzebuje malutki kawałeczek masła klarowanego (1/4 łyżeczki do herbaty) i to co drugi raz. Mam nadzieje ze troszeczkę pomogłem
Masło klarowane używam od dawna, ale nie pomyślałam by smażyć na nim placki lub dawać do środka. Dzięki Jaja mam swoje Hahah. Niestety mleko kupuje , ale te z butelki. Zostaje maka . Zamówiłam już. Generalnie masz rację. A co myślisz o Oliwie z Oliwek do takich placków ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora