Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Byłem szkolnym prześladowcą
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-05-29, 19:15   #250
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Byłem szkolnym prześladowcą

Ale pierwszą fortecą która powinna chronić dziecko są rodzice a nie rówieśnicy dziecka. Ogólnie w zestawieniu dorośli dzieci to dorośli są od zajmowania się dziećmi (nauczyciele, rodzina, pedagodzy) a nie odwrotnie. Jesli młodzież szaleje i pozwala sobie np. na gnębienie słabszego winni są wyłącznie dorośli. Skądś te dzieci głupie wzorce w końcu też biorą.

---------- Dopisano o 20:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ale żeby nie było, to założenie komuś torby foliowej na głowę i podduszanie.

Co należy zrobić? W danej sytuacji na bieżąco, jako ofiara, bo że zgłosić po fakcie to ja wiem, tylko kiedy 20 osób mówi, że ja zmyślam, no to też ciężko wyciągnąć konsekwencje.

Jak się zachować, żeby dać sobie pomóc?

Co robić, kiedy idziesz na obiad na wycieczce szkolnej i codziennie masz wsypane tyle soli do jedzenia, że jeść się nie da? Udawać, że nic się nie stało, krzyczeć, wstać i wyjść? Co?

Co zrobić, kiedy jesteś obrzucana kamieniami?

Skoro jesteś takim mistrzem, to mi napisz, na pewno mi się przyda taka wiedza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie opisujesz niemożliwości tylko w dupiemanie nauczycieli.

Po 1 nie wierz w cuda że nauczyciele nie orientują się jeśli nie doskonale to z grubsza przynajmniej w relacjach pomiędzy dziećmi. Takie rzeczy idzie wyłapać.
Po 2 jeśli w 21 osobowej grupie jedno się skarży a 20 twierdzi że zmyśla należy wytłumaczyć dzieciom (a może raczej nastolatkom) że nie jest się w stanie stwierdzić kto kłamie. Tym samym pod obserwacją jest cała grupa. I jeśli coś takiej osobie która uważa że jest prześladowana przytrafi się coś złego to cała grupa może zostać obarczona odpowiedzialnością za to. Więc w interesie wszystkich jest się dogadać.
Jeśli masz sól w jedzeniu idziesz do nauczycielki i pokazujesz jej swoją zupę co się z nią stało.


To nie są ogólnie proste sprawy ale nie wierz w cuda że to dzieci mają władzę nad dorosłymi bo to nie jest pajdokracja.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2020-05-29 o 19:16
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując