Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Byłem szkolnym prześladowcą
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-05-29, 21:54   #262
dekko27
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 532
Dot.: Byłem szkolnym prześladowcą

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;87892845]bez przesady z tym socjopata i nie wiem po co wkrecasz w to jego rodzicow ,rodzice w klasie nie siedzieli z nim ,skoro dziewczyna sie nie skrzyla swoim rodzicom,nauczyciele nie reagowali to skad jego rodzice mogli wiedziec o tym co sie dzieje?
autor byl poprostu smarkaczem ktory dzialal pod wplywem grupy
twoje rozkminy o tym jak to bys rozmawiala z zyczliwoscia o tym czy owym to sa zachowania doroslego czlowieka nie nastolatka w grupie rowiesniczej w ktorej liczy sie jak ktos wyglada i sie zachowuje
ja np wielu rzeczy jako mlody nastolatek nie uwazalam za krzywdzace ,widzialam swiat w innym wymiarze ,rowniez robilam glupie rzeczy ,nie bylam empatyczna czy wyrozumiala ,jak ktos smierdzial to nie chcialam kolo niego siedziec nie wyobrazam sobie zebym miala z ta osoba na boku dyskutowac o jej higienie[/QUOTE]

Dobrze wychowane dziecko ,nie daje się skrzywdzić i nie krzywdzi innych. Taka jest prawda.Tak samo błędem wychowawczym jest nie nauczyć dziecka asertywności i nie dawania sobie w kasze dmuchac tak samo jak wychować dziecko bez poszanowania innych.

To,ze Ty tak mialas to ok. Ja tak nie miałam, od małego wlasnie bylam empatyczna i jakie to ma znaczenie?
Nie mowie ,ze autor ma się kajac i pokutować, bo to bez sensu ale nie jest usprawiedliwiony i już. Co innego nie siedzieć kolo kogos bo smierdzi a wysmiewac się z kogos jako osoby i jezdzic mu po tozszamosci,...I nie prawda, ze wszystkie dzieci sa takie ze tylko wygląd i wychowanie -sa takie jak ich wychowają rodzice a,ze sami w domu ucza hejtu i wytykania wad to dzieci się tak samo zachowują. Chociaz i tak w wieku nastoletnim powinno się mieć sumienie -przecież było widać, ze zle się czuje. Nie ma co zaklinac rzeczywistosci0 autor wie, ze sprawialo mu to jakies poczucie mocy i być może przyjemność- dlatego czuje się winny. Nie to ,ze nie był swiadomy i nie miał pojęcia ,ze ona się zalamuje a dla niego tylko to było pogadanie sobie dla zabawy....był inna osoba, gorsza . Taka jest prawda, dobrze ze to wie
__________________
piekło i niebo to stan umysłu...

Edytowane przez dekko27
Czas edycji: 2020-05-29 o 21:55
dekko27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując