Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dom vs. mieszkanie - co lepsze?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-06-08, 21:36   #18
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Dom vs. mieszkanie - co lepsze?

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
No dla mnie koszenie trawy nie jest równe relaksowi [emoji23]

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
no dla mnie też nie. zwłaszcza że się nie opalam, bo mi szkoda mojej skóry, więc w grę wchodzi koszenie wieczorami gdy sąsiedzi narzekają lub rankiem gdy sąsiedzi narzekają jeszcze bardziej na szczęście odkąd nie mieszkam w domu, to te problemy mnie nie dotyczą

a żeby mieć ładny trawnik, to musi być gęsty. a jak jest gęsty to trzeba go kosić często, po jak przekroczy pewną magiczna granicę, to powodzenia w koszeniu tego. można sobie bardzo łatwo zajechać kosiarkę. no i powodzenia w koszeniu mokrej trawy (a nie zawsze da czekać aż będzie sucho) i czyszczenie kosiarki ze zbitej mokrej trawy zaklejającej wszystko.

wkoło domu jest zawsze dużo pracy. trzeba być przygotowanym na awarie i mieć większą poduszkę finansową niż przy mieszkaniu. rodzice mieli pecha i im się ostatnio na raz spalił piec, spadł ze ściany bojler od ciepłej wody i rozszczelnił kaloryfer gdy nie było nikogo w domu (drewniany parkiet do wymiany). żeby to naprawić to od ręki poszło kilkanaście tysięcy. mieszkania jednak nie dotyczy wiele problemów które trzeba mieć w głowie mieszkając w domu.

no i pytanie gdzie ten dom?
koleżanka kupiła sobie dom w miejscu, gdzie nie ma światłowodów i internet to w zasadzie jedynie radiowy. a dom wcale nie jest na żadnym wielkim zadupiu. o takich rzeczach się nie myśli, ale jak wieje wiatr i drzewa w okolicy się mocno ruszają, to ona ma kiepski internet. jak jest ulewa to ma problemy z odbiorem telewizji. nie do pomyślenia w mieście. niby nic, niby można z tym życ, ale takie sprawy mogą mocno obniżać komfort mieszkania w domu.


podsumowując - jak dom to tylko dla ludzi, którzy lubią prace okołodomowe i tylko w naprawdę dobrej lokalizacji

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2020-06-08 o 21:39
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując