Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-07-08, 09:43   #4504
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez Beata_Mal Pokaż wiadomość
moda modą, ale minimalizmem się zaczęłam interesować jak zrobiłam porządne sprzątanie i pooglądałam kilka filmików na yt. PO co mi stare książki, przeczytane, kurzące się? Po co stare pamiątki do których i tak nikt nie wraca? Po co sterta gadżetów, pierdół i dodatków? Ci, którzy mnie zainspirowali potrafią caly swój dobytek- najważniejsze rzeczy zmieścić do plecaka.... a ja jak mam się przeprowadzać to musiałabym zamówić ciężarówkę.... konsumpcjonizm, materializm... w taki świecie żyjemy
Obstawiam, że ja to i z ciężarówka miałabym problem żeby się zmieścić. Jak sobie przypomnę moja ostatnia przeprowadzkę z mieszkania studenckiego to masakra. A ile w między czasie razy chodziłam do śmietnika to moje
Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Rozumiem, ja nie pochodze z malego miasteczka, ale faktycznie moje miasto ma mniej niz 500 tysiecy mieszkancow. Mysle tez, ze sek w tym ze praktycznie nie istnieja tam ciuchlandy na wage, wszystko jest wyceniane, a zwykle w ostatnim dniu przed dostawa wszystko jest za zlotowke. Bede tam w sierpniu i mam nadzieje na zakupy ubraniowe (i co ciekawe kosmetyczne i zywieniowe tez, jednak w Polsce te rzeczy wychodza duzo taniej).



Moim zdaniem jesli kupisz je w neutralnym materiale i kolorze to moga "dobrze sie starzec". Generalnie ta zasada obowiazuje chyba we wszystkim. A skoro pasuja do twojej sylwetki i stylu to ja bym wziela i sie nie zastanawiala czy bedzie widac ze sa z poprzedniego sezonu.

Abstrachujac od tego co napisalas, zawsze uderza mnie gdy ktos mowi ze te spodnie mam juz od roku albo od dwoch lat i nazywa je starymi. Az sie musze powstrzymac zeby sie zlapac za glowe. Czesto mowia tak youtuberki gdy usiluja szczycic sie ze nie kupuja tylko nowych rzeczy, ale uzywaja tez starych. Przeciez rok czy dwa to bardzo malo dla ubran. Wiem ze wiele rzeczy jest teraz kiepskiej jakosci i ludzie szybko wymieniaja je na nowe, ale mimo wszystko zalamuje mnie ze tyle osob ma teraz takie podejscie. Ja mam w szafie rzeczy ktore maja prawie 10 lat (oczywiscie tylko kilka z nich), a wiekszosc co najmniej 5. Blagam potwierdzcie ze tez macie w szafie conajmniej kilkuletnie rzeczy bo juz nie wiem co myslec.
To ja mam większą połowę szafy że starymi ubraniami w takim razie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora