Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zapuszczanie włosów cz. VIII
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-07-10, 15:03   #974
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 359
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Henna nie przesusza tylko musisz umyć po hennowaniu delikatnym szamponem i położyć bogatszą odżywkę. Robię tak od lat, a wcześniej szarpałam się z matowymi skołtunionymi włosami w imię żelaznych hennowych zasad, że kolor musi się utlenić we włosach do kolejnego mycia i nie można nic na nie kłaść. Bullshit. Utleni się i tak.
Taka to moja rada.
Właśnie musze wrocic do tego Twojego wpisu! A jezeli do mieszanki z Sattvy jasny blond, ktora ma juz amle dodam jeszcze troche amli (zalezy mi na przyciemnieniu) to musze zakwaszac? Bo ja czytalam, ze nie.

O jezu, to dziekuje! Na miksologii tez cos takiego przeczytalam. przecztalam tez, ze jezeli nie uzywam odzywek ani ser z silikonami, poliquaterniami, to wcale nie musze umyc wlosy rypaczem.

A moge zrobic tak, ze np. tydzien przed hennowaniem naolejuje wlosy umyje szamponem z slsem , przez tydzien nie bede uzywac zadnych silikonow , w dzien hennowania naolejuje wlosy i umyje szamponem chaletujacym?

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 15:59 ----------

Cytat:
Napisane przez beata_wajs_migdal Pokaż wiadomość
to juz Ci odpowiadam,tak kanal miksologia to taki must have

tak cassia nada Ci zlotawego miodowego odcienia, choc mi i tak przyciemnila włosy.
Żeby tak nie przesuszala warto dodać po odstaniu z zakwaszeniem glutka siemienia lnianego(tak zeby bylo ciepłe czy letnie ,ale nie zimne) lub maski emolientowej .nie bedą przesuszone

tak trzeba odczekac 48 godzin,wowczas kolor sie utlenia tj wychodzi na włosach,tzreba dac mu czas zadziałać i wtedy przy okazji najbliższego mycia tez dac cos emolientowego
starczy Ci 40-50g a nawet bardziej 40 ,to tez zalezy jak grube masz wlosy .

ja do cassi dodaje to co mam akurat w domu jak mam limonke to daje limonke ,cytryne lub 2 lyzeczki kwasku cytrynowego,z acerola (w tabletce)moze raz tylko robiłam.,tez zaczynalam od Sattvy.niedawno mialam erbe di janas teraz mam khadi,jeszcze chyba z phitofilos jest ..ale u Agi w sklepach sa braki to moze grzecznie wróce do sattvy.Róznia się chyba jedynie stopniem zmielenia i ceną.

tak , Kallos Fig i Kallos Awokado to takie nowości..[COLOR="Silver"]
No wlasnie tez mi sie wydaje, ze miksologia to podstawa. Czytalam te strony polecane przez Age (henna to) i tam srednio to wszystko napisane, jakos tka malo szczegolowo.

A czy Ty po cassii masz efekt pogrubienia wlosa? bo ogolnie z tego co czytam to cassia malo pogrubia , napisalamt ez do sklepu Agi i tam powiedziano, ze ta cassia w mieszance da jeszcze mniejszy efekt pogrubienia. Wiec zastanawiam sie jak to jest. Bo tez zalezy mi na pogrubieniu i rozprostowaniu wlosow.

Ale chyba sie zdecyduje. Cieszesie z tego co napisala Melanchton, bo wlasnie przesusz to jest cos czego obawialam sie najbardziej. Ale jezeli bede mogla nalozyc jakas maske to jestem duzo spokojniejsza. Mysle, ze barwnik i tak jakos podziala, a przynajmniej bede mogla ocenic czy kierunek kolorystyczny mi pasuje.

Bo chyba amla tez pogrubia wlos?
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując