Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja cz. 2
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-07-21, 10:34   #65
rexob
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 6
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja cz. 2

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;88000636]Taki SPF 50+ to zdrowy nawyk
Czy wystarcza raz dziennie - zależy od osoby chyba. Czy skóra jest wrażliwa na słońce, czy szybko się opala/parzy, ile czasu spędza się na zewnątrz, czy ma się biurko pod samym oknem czy w innym miejscu... Albo jeszcze dochodzą kwestie czy się nie zwarzył, nie starł, nie spłynął - takie same problemy jak z podkładem, krem z filtrem może w ciągu dnia znikać z twarzy.
No i w chłodniejsze miesiące nie ma aż tak dużego nasłonecznienia, to też pomaga.

Zdjęcia na wizycie u dermatologa mogą być przydatne. Czasem jest tak, że na wizytę zapisuje się z dużym wyprzedzeniem a w dniu wizyty wygląda się wyjątkowo dobrze i prawie nie ma czego pokazywać a za tydzień już tak dobrze może nie być.
Byle dobrej jakości, żeby dało się na nich coś zobaczyć, strukturę a nie tylko kolorowe plamy
Takie oczywiste-nieoczywiste tipy: aparat z tyłu telefonu zazwyczaj ma większą rozdzielczość. I czasem warto wyczyścić przed robieniem dokładnych zdjęć.

Ale nie zastąpią oglądania skóry saute. Możesz zabrać coś do mycia twarzy ze sobą i zmyć wszystko czekając na wizytę w łazience.

Z wiekiem przychodzi chyba większa samoakceptacja. Jeden dzień bez makijażu (albo chociaż kawałek dnia) już nie robi mi takich problemów jak kiedyś. Nawet miesiącami tak potrafię [/QUOTE]
Kilka postów już tutaj napisałem więc nie będę się powtarzał. Trądzik jest kwestią niezwykle skomplikowaną. A szczególnie trądzik u dorosłych. Jak pisałem wcześniej lekarze nigdy nie wnikają w przyczynę zmian trądzikowych lecz stosują tradycyjne leczenie. Czyli leczą objawy. To jest metoda najprostsza ale najmniej skuteczna. Droga na skróty. Aby ustalić przyczynę trądziku u osób dorosłych niestety trzeba wykonać szerteg badań. Lekarze dermatolodzy tego nie robią ponieważ kierują się rutynowym postępowaniem. Aby ustalić jaka jest prawdziwa przyczyna trądziku , także różowatego trzeba jak wspomniałem wcześniej wykonać szereg badań i proponuję zasugerować to lekarzowi prowadzącemu. Podstawowe badanie krwi na poziom hormonów ( bardzo ważne ) , badanie w kierunku nużycy, wywiad ...czy w grę nie wchodzi genetyka, dieta, kwestie alergiczne, helicobacter pylori, itd. Sporo tego jest ale warto poszukać co tak naprawdę jest na rzeczy. Dobry dermatolog zajmie się sprawą kompleksowo a nie tylko po łebkach. Zawsze trzeba szukać przyczyny. Lekarz z NFZ nie zleci dodatkowych badań ponieważ system na to nie pozwoli, jest niewydolny. Prywatnie można wszystko ale niewielu na to stać. I tak koło się zamyka. Proszę pamiętać, że najważniejsze jest ustalenie przyczyny a nie leczenie tylko objawów.
rexob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując