Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wesele z noworodkiem
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-24, 10:36   #204
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Wesele z noworodkiem

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;88020508]Wyobrażam sobie to tak, że rodzice zapewniają dziecku odpowiednią opiekę sami albo kogoś do tego wynajmują jak tam im pasuje. Nie będę nikomu mówić którą opcję ma wybrać.
Nie widziałam żadnego dowodu na to, że rozdzielanie noworodka z matką wpływa negatywnie na cokolwiek (w tym więź w przyszłości) jeśli inne potrzeby są zaspokojone, więc nie będę tego uznawać za oczywiste pod żadnym pozorem.
Jeśli patrzeć na rzeczywistość nawet nie przez pryzmat badań naukowych ale zwykłych prywatnych obserwacji, to też nietrudno zauważyć, że dzieci i generalnie ludzie, potrafią tworzyć więzi nie tylko z tymi, którzy się nimi zajmowali przez pierwsze miesiące życia.[/QUOTE]
Rozmawiałaś kiedyś z kimś obeznanym w tej dziedzinie jak np. ze specjalistami od terapii z dziećmi? Jakie potrzeby masz konkretnie na myśli?
Akurat to, co piszę, to nie jest jakaś moja opinia, tylko współczesna wiedza o rozwoju dziecka.

Wpływa negatywnie. To jest fakt, a nie moje zdanie. Jeśli pani Y stworzyła więź z dzieckiem przez 2 tygodnie, a później wraca do pracy, to jest to trauma dla noworodka.
Nawet w publikacjach dotyczących seryjnych morderców często analizuje się wpływ pierwszych lat życia na ukształtowanie się u nich takiej osobowości i rozważa się to jako jeden z czynników.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując