Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Stresuje mnie szczekanie psa
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-07-29, 15:29   #41
konto_tymczasowe1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 87
Dot.: Stresuje mnie szczekanie psa

wiekanka, nie musimy być lekarzami, żeby stwierdzi, że jak ktoś ma objawy psychosomatyczne, to może być na coś chory. Objawy autorki na pewno nie są oznaką zdrowia.

Veredise, potrafisz zacytować artykuł, ale nie potrafisz przeczytać go ze zrozumieniem i zastosować w praktyce. Żeby spełnić przesłanki tego artykułu, pies musiałby ujadać cały czas. Szczekanie co jakiś czas go nie spełnia, takie zachowanie mieści się w normie. Autorka nie precyzuje, jak intensywne jest to szczekanie, ale skoro stresuje się, kiedy pies nie szczeka, to raczej można się domyślać, że nie szczeka cały czas.

Co zaś do owych wspomnianych "cywilizowanych krajów", to zawsze miałam wrażenie, że akurat podejście do zwierząt jest miarą naszego cywilizowania. Życzenie pozbycia się psa, bo zachowuje się zgodnie ze swoją naturą, czyli wydaje z siebie szczeknięcia, jest... no po prostu okrutne, żeby nie powiedzieć barbarzyńskie. Zwierzę to nie rzeczy, żeby ją wyrzucać, bo nie jest idealna.

Też mam sąsiadów z małym pieskiem, a takie to z natury zwykle jazgoty, ale po prostu w głowie mi się nie mieści zażądać od nich pozbycia się ich ukochanego psa, bo szczeka. Co Wy ludzie macie w głowach?

Tak jeszcze do poczytania w ramach inspiracji: "Ludziom teraz wszystko przeszkadza". Pokolenie roszczeniowców wszędzie widzi problem

Edytowane przez konto_tymczasowe1
Czas edycji: 2020-07-29 o 15:34
konto_tymczasowe1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując