Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Rozrzutny mąż.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-08-11, 11:59   #7
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Rozrzutny maz

Cytat:
Napisane przez jalicja77 Pokaż wiadomość
Piszę do was z problemem bo już nie wiem jak postępować z moim mężem. Zawsze był rozrzutny i wydawał mnóstwo pieniędzy na głupoty, zupełnie nie myślał nad racjonalnym wydawaniem pieniędzy i kupował głupoty. Zawsze sobie wtedy myślałam że to jego pieniądze i co mi do tego, no ale jesteśmy po ślubie już 2 lata, chcemy budować dom, każdy grosz się będzie liczył, a on nadal wydaje pieniądze na głupoty.
No to po co zrobiłaś sobie z nim wspólnotę majątkową? To tak jakbyś oddała mu do zmarnowania jeszcze swoją wypłatę
Od początku taki był, a ty jak gdyby nigdy nic bierzesz z nim ślub i planujesz przedsięwzięcia wymagające umiejętności zarządzania pieniędzmi. Dla mnie to bez sensu.
Macie wspólne konto?
Cytat:
Co byście zrobiły? Ja to już tracę nadzieję i chyba każdy będzie miał swoje wydatki, swoją półkę w lodówce i tyle.
Przede wszystkim to nie byłabym w stanie być z kimś takim w związku, a gdybym jakimś cudem już była, to w życiu nie rozważałabym ślubu, zwłaszcza bez intercyzy.
W twojej sytuacji, gdybym już po tym ślubie była, to rozdzieliłabym majątki natychmiast. Piszesz, że WAM ledwie wystarcza do 10, a więc ty też ponosisz finansowe konsekwencje jego rozrzutności. Dobrze by było gdybyś mu to dobitnie uświadomiła.
Ewentualnie możecie mieć tylko osobne konta i każde wydawać tylko swoje wypłaty. On ma tutaj rację, że może sobie wydawać pieniądze jak chce.
Aha no i nie planowałabym budowy domu z takim gościem i powiedziałabym by, że jego(nas) przy takim stylu życia totalnie nie stać. To twoje "chcemy budować dom" możesz równie dobrze zamienić na "planujemy lecieć w kosmos" w tej sytuacji.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując