Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy osoby z ciężką niepełnosprawnością fizyczną powinny mieć dzieci?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-09-02, 06:32   #22
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Czy osoby z ciężką niepełnosprawnością fizyczną powinny mieć dzieci?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Znalazłam materiał o dalszych losach tej rodziny KLIK. Pomyliłam się w poprzednim poście, tylko jedno z rodziców miało SM, drugie zanik mięśni i jest napisane, że para dzieci nie planowała.
W tej sytuacji rodzice zdecydowanie zawalili sprawę. To nie było ani dojrzałe, ani przemyślane, w ogóle sposób traktowania tego dziecka to jakaś abstrakcja. Ale to jest materiał z interwencji, a tam chyba zawsze pojawiają się sprawy tego typu i ludzie nie popisują się swoimi dobrymi decyzjami. To absolutnie nie jest norma. Bardziej rodzina patologiczna. Podobna do tych, w których zdrowe matki rodzą kolejne dzieci po to, żeby się opiekowały rodzeństwem, a same w domu nic nie robią, ewentualnie prowadzą się z pijakami i sieją tragiczne wzorce. [emoji6]
Nie znam niepełnosprawnych facetów-ojców, ale znam niepełnosprawne-matki i wiem, że ich rodziny ani trochę tak nie wyglądają. Mimo tego, że mama za bardzo nie pomoże fizycznie, wszyscy wkoło świetnie się organizują, a rodzinę stać na wynajęcie opiekunki, która pomoże matce w ogarnięciu własnych potrzeb. Maluchy nie gotują same zupy, nie wiem co to za pomysł w ogóle...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując