Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 56
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-09-14, 13:05   #2958
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez Savasana Pokaż wiadomość
Ja nie mam tych kamieniczek chociaż teraz odkryłam, że jeszcze przed tym blokiem który mnie osłania stoi jakiś mały sklepik, zawsze coś. A u Ciebie ma tej dwupasmówce jest duży ruch? Na mojej jest prognozowane 1300 pojazdów na godzinę, to chyba sporo. U mnie nie placu zabaw i widok jest na zieleń
Kamieniczki są raczej nieistotne, bo są sporo niższe od tego pierwszego bloku i to luźna zabudowa.
Moja dwupasmówka to jest taka główna ulica dojazdowa z paru dzielnic dużego miasta do centrum tego miasta. Niby jest ograniczenie ruchu w centrum, ale zanim się dojedzie do centrum, to jest jeszcze rondo, które rozprowadza ruch na inne dzielnice, więc jest całkiem ruchliwa (szczęśliwie nieprzesadnie zakorkowana, dopiero rondo zbiera korki). Dodatkowo przez tę ulicę przebiega torowisko o dużym natężeniu ruchu, na szczęście - idealnie prosta linia, to tego światła + przystanek, więc tramwaje się tu nie rozpędzają, a linia jest zmodernizowana, więc jeździ po niej głównie nowszy tabor.
Z 500 metrów od bloku linia kolejowa, ale przemysłowa do jednego dużego zakładu, więc tylko 2 razy dziennie coś przejeżdża, między tą linią a moim blokiem mam głównie boiska i tereny zielone, mimo tego nie słyszę pociągu. Niedaleko służby, czasem startują na sygnale, sporadycznie jakiś śmigłowiec ląduje. Uliczka między pierwszą a moją linią zabudowy jest ślepa, więc ruch na nie jest bardzo minimalny.
Pracuję z domu, biurko mam niedaleko okna, więc słyszę wszystkie hałasy. I tak, to, co słyszę najbardziej, to wcale nie są odgłosy ulicy. Słyszę dzieci na placu zabaw (południami bardzo uciążliwe, bo rodzice dają głośne zabawki, a dzieci z dzikim wrzaskiem biegają między blokami - starszaki bawią się między blokami, a nie na placu zabaw), rodziców krzyczących na dzieci/za dziećmi; grupy przedszkolne spacerujące na/z pl. zabaw; dzieci drące się w mieszkaniach (mniej), sąsiadów (niestety aż dwóch) ćwiczących grę na instrumencie muzycznym, dostawców do lok. usługowych, którzy ciągną ciężkie wózki po kostce (codziennie), śmieciarki, codziennie wjeżdżają, odbiór szkła punkt 6h rano. Pracowników lokali usługowych, którzy wychodzą na papierosa i ploty, tychże półgłuchych pracowników wychodzących pogadać (podrzeć się) przez telefon. Kurierów trzaskających niemiłosiernie drzwiami swoich dostawczaków, a przyjeżdża ich kilku dziennie. Skuterki dostawczaków pizzy/jedzenia, jak błądzą po osiedlu szukając prawidłowego numeru. Koszenie trawy (mamy spory teren nadal zielony) i pracę przy zieleni (przycinanie gałęzi, dmuchawę do liści), chyba płacimy za godzinę, a nie od dzieła, bo są tu prawie codziennie. Szczękające psy. W tym dokładnie momencie mam wrażenie że mieszkam przy jakiejś walcowni, bo słyszę przerzucanie jakichś prętów.
Ulicę troszeczkę słuchać w nocy, gdy osiedle uśnie, ale to jest ciche i nieuciążliwe. Ale wtedy też słychać że gdzieś w bloku pralka wiruje, a także, że pode mną mieszka ktoś o ciężkości kroków słonia (ale słyszę to tylko leżąc na kanapie, w łóżku już nie).

Przy wszystkich powyższych, to najbardziej uciążliwe są dzieci, nr 2 to pielęgnacja zieleni. Cała reszta to krótkie, okazjonalne hałasy, nie zwraca się na to uwagi. Ta jakaś 20-30 przewalających się dzieci + rodziców, codziennie między 15h a 20h, po prostu jest mega irytujące. W soboty od 8-9h pod oknem mam jakiś osiedlowy Klub Tatusia, bo zbierają się narzekać albo licytować kto co zrobił / kupił etc.

Mimo całej tej litanii hałasów, to przez większość dnia jest mimo wszystko cicho i spokojnie.
Także ostatnim Twoim problemem będą samochody.

Sprawdź czy nie masz jakichś zakładów usługowych w pobliżu, to może być uciążliwe.

Edytowane przez Nette
Czas edycji: 2020-09-14 o 13:10
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując