Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kolejny raz nie zdałam prawka..
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-10-07, 22:54   #21
felixindahouz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 719
Dot.: Kolejny raz nie zdałam prawka..

U mnie było podobnie z łukiem. Instruktor pokazał mi patent: koperta składa się jakby z 6ciu słupków: 3 po lewej i 3 po prawej. Bodajże w momencie gdy prawe lusterko mijało ten pierwszy słupek (czyli patrząc z góry: ten po prawej na dole) - kiera w prawo o 360 stopni i lecisz elegancko po łuku, w lusterku prawym czekasz aż linia będzie biegła równolegle do auta, wtedy odkręcasz na wprost, jedziesz do tyłu i kiedy "antenka" z tyłu początkowej koperty schowa się pod wycieraczką na tylnej szybie, to wtedy jesteś już super blisko i się zatrzymujesz. Teraz to nie wiem, może i auta mają czujniki parkowania.

W normalnym życiu oczywiście nikt sposobem nie robi, ale to Ci pomoże na sam start, gdy jeszcze nie czujesz auta i nie wiesz jak korzystać z lusterek. A bardzo polecam, w lusterkach widzisz jak auto jest ustawione w relacji do linii. Dzięki temu możesz parkować tyłem praktycznie bez patrzenia wstecz (na egzaminie jednak patrz w kierunku jazdy, czyli podczas cofania patrz też w tylną szybę), w lusterkach zobaczysz, że jesteś w liniach
__________________
Mówię jak jest.

Edytowane przez felixindahouz
Czas edycji: 2020-10-07 o 22:55
felixindahouz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując