Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze sposoby nauki języków obcych :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-12-09, 14:17   #259
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Cytat:
Napisane przez Alekto123 Pokaż wiadomość
A czy ta osoba ma wykształcenie pozwalające uczyć języka rosyjskiego? Bo jeśli nie, to tak jakbyś Ty miała uczyć polskiego obcokrajowca, zakładając, że nie jesteś po polonistyce.

Osoba z danego kraju potrafi mówić w swoim języku, ale jak nie ma wykształcenia kierunkowego, to niestety, ale może być ciężko nauczyć kogoś języka jak nie ma się solidnej wiedzy o samym języku i np. uczeniu.

Z takimi osobami najlepiej wychodzą konwersacje jak już znasz język na poziomie tak przynajmniej B1/B2. Wcześniej nie ma to aż takiego znaczenia z kim masz zajęcia. Najpierw musisz nauczyć się prostego słownictwa i prostych struktur gramatycznych. Gdybyś chciała nativa na początkowy poziomie, to no właśnie, powinien to być najlepiej ktoś z wykształceniem kierunkowym.
Poszukałam kogoś innego i od przyszłego tygodnia mam zajęcia z inną osobą. Moja nauczycielka niby wykształcenie ma, jest wykładowcą akademickim, w moim mieście jest ponoć bardzo znana.
Sądzę, że po prostu jej system nauki mi nie siadł, szczególnie wkuwanie na pamieć opowiadań itp. , jest też kilka innych rzeczy ale to mnie najbardziej irytowało - fajnie że znam wierszyk o dziadku co ciągnął rzepkę ale przy tym za wiele nie umiem powiedzieć
Znalazłam kogoś innego i bez żalu się rozstaję
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując