Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Od jakiegoś czasu wegetuję...
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2021-01-13, 09:14   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Od jakiegoś czasu wegetuję...

Cytat:
Napisane przez dziewczyna_z_sasiedztwa Pokaż wiadomość
Nie wiem, co się ze mną stało, ale od dłuższego czasu jest we mnie zero energii życiowej i nie mam żadnych zainteresowań. Aż mi wstyd. Poznałam jakiś czas temu faceta o wszestronnych zainteresowaniach i dużej erudycji. Chłopak zainteresował się mną pewnie dlatego, że studiuję ambitny kierunek. Myślał pewnie, że jestem na poziomie i że jestem wartościową osobą. Ale to nie prawda. Ja od dłuższego czasu tylko wegetuję. Od jakiś trzech lat nie przeczytałam żadnej książki z własnej woli. Na wakacjach kupiłam dwie i żadnej nie skończyłem. Filmów ani seriali też nie oglądam. Muzyki, owszem, słucham, ale non stop tych samych, ulubionych wykonawców. Sportu nie uprawiam. Kiedyś pisałam, rysowała, ale nie wiedzieć czemu to rzuciłam. Interesuję się jedynie jakimiś durnotami typu makijaż, paznokcie, włosy. Tragedia. Nie ma siły na nic bardziej wymagającego. Dużą część czasu poświęcam nauce, a przez jego resztę marzę tylko o tym, żeby poleżeć na łóżku bezczynie i popatrzeć w sufit. Naprawdę. Nie mam siły na żadne hobby, bo nic mi nie sprawia radości. Zero energii życiowej. Wstyd mi przed tym facetem. Jak podźwignąć się z tego marazmu? Jak wrócić do obiegu? Jak być znowu interesująca i mieć jakąkolwiek erudycję?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



Przeciez się interesujesz: makijaz, paznokcie, pielęgnacja tez są zainteresowaniem/hobby/pasją. ja się np. tym nie interesuje, dlatego jak potrzebuję np. kremu to ide do córki która ma w małym paluszku składy, sposoby pielegnacji, łączenia kosmetyków, kolejnośc i sposób uzytkowania zeby uzyskaź x efekt.
To jest gogantyczna wiedza teoretyczna i praktyczna która trzeba mieć + wiedziec co kupić i to tak, żeby nie wywalac pieniędzy na loga i pudełka, tylko nieprzepłając kupić faktycznie działające srodki.




+ studiujesz cos tam ambitnego- no to chyba się tym interesujesz i tego uczysz. To tak samo cenne jak a może nawet bardziej, niz jakies na siłę wyszukiwane zainteresowania. Można być w życiu skupionym na 1 dziedzinie i drążyć ja do cna, uczyc sie jej, studiowac, potem pracować w tym kierunku i łaczyc pasję z zarobkowaniem.


+ moze zwyczajnie nie masz już siły i czasu na inne działania. Człowiek nie musi robić cały dzień jak motorek, potrzebuje czasu wolnego na po prostu odpoczywanie.


+ warto sprawdzić stan zdrowia, zrobić podstawowa morfologię + poziom najważniejszych witamin i poziom hormonów tarczycowych, ustalić zna tej podstawie z lekarzem ewentualna suplementację.




I przede wszystkim, nie wstydzić się po prostu odpoczywać.


+ szukać tricków. Mi np. ostatnio nie bardzo idzie czytanie, bo mam przemęczone oczy i na dodatek nie mogę się jakoś skupić , ale świetnie sprawdzają się audiobooki. Siedzę i nic nie robię, albo odwalam codzienne konieczności typu sprzątanie a sobie słucham książki i przynajmniej mnie tak sprzątanie nie męczy i nie irytuje swoja monotonią. Może spróbuj.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując