Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Mamusie sierpniowe 2020 cz. III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2021-05-18, 11:03   #1967
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Akada, gratulacje żłobka [emoji4] ja już się zaczynam martwić co dalej jak synek pójdzie do przedszkola, czy znajdę pracę itd.[emoji17]

A tymczasem dziś mam urodziny i zapraszam na wirtualny torcik i picollo🥳[emoji512]🤭

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sto lat !
Ja się o prace nie boje, bardziej jak to połączyć z dwójką dzieci :-/ na babcie w czasie chorób jeszcze conajmiej rok nie mogę liczyć

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Wow super ze sie dostala gratulacje ! To bedziemy razem we wrzesniu przezywac

A w ogole jak Wasze dzieci reguja na inne dzieci ? Bo Emilka jest bardzo ciekawa, chce je dotykac ,ale jest przy tym strasznie niedelikatna. I zawsze konczy sie to placzem drugiego dziecka ... musze ja jakos okielznac do wrzesnia

My wyniki juz mamy. Byly juz wczoraj wieczorem lacznie z certyfikatem po angielsku. Wiec jestem mega zadowolona z tego labolatorium invicty.
No i oczywiscie ze sie odezwe z Francji ! Mysle ze bede tam miala wiecej czasu niz teraz bo tesciowa specjalnie wziela urlop na nasz pobyt

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam nadzieje, że pójdzie gładko jak z pierwszą córka, miała chwile mamozy a ostatnio ja siedzę w salonie a ona zwiedza resztę mieszkania, nie płacze za mną więc może będzie ok. Emilka się nauczy zabaw w grupie, spokojnie.

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Wow, gratulacje! A Ty wracasz do pracy?
Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Akada super wiadomość [emoji4] a Ty jakie plany od września?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeszcze się nie odezwałam do kadr, ale pewnie zaległy urlop mi się skończy z początkiem września więc słabo, może jakiś krotki wychowawczy jak będzie w miarę ok, to chciałabym znaleźć Panią/studentkę na 2h żeby mi odebrała dzieci i przyprowadziła do domu bo my kończymy prace o 17, mąż ewentualnie zmieni i wtedy ja będę odprowadzać a On odbierać. Nie jest łatwo z jednym a z dwójką pracować to już wogole wyczyn No chyba , że w normalnych godzinach do 15/16

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Dzięki [emoji846]


Skończyła mi się umowa, a zresztą nie chciałabym tam wracać, toksyczne środowisko[emoji58]

Oo, mi w Warszawie pasuje, mogę wrócić za Ciebie[emoji23]
No tak, temat jest odległy i też planujemy więcej dzieci. Ale nie wiem jeszcze jak to będzie w czasie, coraz częściej myślę, czy jednak nie poczekać z kolejnym dzieckiem aż synek skończy 2-3 latka. A z drugiej strony mi lata lecą [emoji85]
Ja to nie mogę słuchać tych obiecanek rządu i nienawidzę takiego rozdawnictwa. Oczywiście super, że wspierają rodziny, lepsze to niż sami dla siebie mają całą kasę brać. No ale dlaczego nie zrobią ułatwień typu mniejsze podatki dla pracujących na umowach i dla zatrudniajacych, ułatwienia dla samozatrudnionych, żeby ludzie mogli więcej zarobić i sami zapewnić sobie zakup domu, mieć na wychowanie dzieci itd. Bo teraz to najlepiej opłaca się nie pracować 🤦🏻☠ .

Ja już bym chciała coś robić, popracować np. zdalnie, wykrzesać jakiś czas na to, na swój biznes, ale na razie to niemożliwe, no same wiecie jak jest. Ale cały czas mam nadzieję, że już niedługo. I nie chodzi o to, że spieszy mi się do dawnego życia i pracy pn-pt 8-16, albo że nie lubię przebywać w domu z dzieckiem, bo bardzo lubię. Tylko obawiam się takiego zasiedzenia, że za parę lat będę dzieci pójdą do szkoły, a ja będę tak wybita z rynku pracy i niedostosowana, że ciężko mi będzie wrócić..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Ja też podchodzę do tych ich planów sceptycznie i szczerze mówiąc nigdy na nich nie zagłosuję [emoji28] ale z drugiej strony tak sobie myślimy, że skoro już dają to można brać. Programy socjalne mają rację bytu, pod warunkiem że państwo na to stać. A Polski nie stać, stąd ta galopująca inflacja i spadek wartości pieniądza. Ze strony ekonomicznej, to też mnie to rozdawnictwo zadziwia. Skąd oni wezmą na to pieniądze, to nie mam pojęcia. Zapewne zaciągną jeszcze większy dług publiczny, wprowadzą nowe podatki...

Catherrine, z tym, że mojego stanowiska pracy już nie ma. [emoji85] Pracowałam na lotnisku jako kierownik jednego ze sklepów, a teraz w związku z pandemią ten sklep jest wciąż zamknięty. Czasem mi trochę żal Warszawy, mieszkania tam i tęskni mi się za pracą, za przyjaciółmi. Z tym, że mam świadomość, że gdyby nie macierzyństwo, to już bym tam i tak nie pracowała, więc dobrze wyszło i moje życie i tak teraz wyglądałoby inaczej niż przed pandemią.
Ech rozdają nasze pieniądze, mi wystarczy, że nie będą zabierać i niech mi dadzą święty spokój. A Polki będą rodzić, jak będą spokojne o prace, żłobek a PiS by nas najchętniej widział całe życie przy dzieciach najpierw własnych a potem przy wnukach. A jak słyszę Czarnka to marzy mi się prywatna szkoła
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując