Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Schudnę w 2022
Wątek: Schudnę w 2022
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-05-19, 15:10   #886
windowS17
Zadomowienie
 
Avatar windowS17
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 637
Dot.: Schudnę w 2021

Cytat:
Napisane przez HellcatRedeye Pokaż wiadomość
U mnie dziś mały spadek, który cieszy. [emoji6] Nadal mam problem z mięsem i rybami i w sumie nie bardzo mam co jeść. Muszę sobie chociaż jogurt naturalny zakupić żeby móc robić z owocami. Może wpadnę do Lidla i zobaczę czy nie mają truskawek albo malin.

Wydaje mi się, że mój permanentny niedobór snu też ma wpływ na moją wagę. Moją magiczną granicą wydaje się być 81, którego nie mogę przekroczyć. A jak się uda to na jeden dzień i powrót w górę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brawo za spadek.
Ja zauważyłam że jak kupuje maliny czy truskawki to po kilku godzinach nadają się do kosza. Dlatego zwyczajnie nie kupuje, tylko mieszanki mrożone. Ja najczęściej kupuje zwykle w Kauflandzie. Resztę raczej świeże owoce kupuje.poki w ogrodzie nie pojawia się własne.
Cytat:
Napisane przez shaylla Pokaż wiadomość
Tak, wczoraj zrobiłam pierwszy trening. Niby tylko po 1 kg ale w rękach na koniec czułam...




Wszyscy dietetycy zwracają uwagę, że sen jest bardzo ważną częścią diety. I pewnie mają rację. Może jak nie możesz spać odpowiednio długo w nocy drzemka po południu by pomogła?

A jeśli chodzi o owoce o tej porze roku to ja polecam mrożone. W biedronie jest super wybór - maliny, jaogdy, truskawki, wiśnie, jakieś mieszanki owoców leśnych. Ja to blenduję z kefirem i maślanką, do tego banan żeby było trochę słodsze i jest super shake. W ciepłe dni często traktuję to jako lunch.
Są też fajne mieszanki już gotowe i poporcjowane np ze szpinakiem. Też lubię z maślanka miksować. Pychota i syci na długo. A jak się jeszcze doda ziarna to jeszcze lepszy posiłek.
Cytat:
Napisane przez Michalina83 Pokaż wiadomość
Kiedyś też robiłam wszystko jak dziecko spało albo go nie było, ale szybko zrozumiałam, że nie czuje się z tym szczęśliwa a raczej wykończona. Przy dwóch to tym bardziej. Zero czasu dla siebie. Kiedyś przeczytałam książkę jednej blogerki i ona pisała, że nie chce żeby jej dzieci patrzyły jak matka tylko sprząta i stoi przy garach i że czas na to wszystko jest jak dzieci śpią. Jednocześnie w książce wielokrotnie narzekała na macierzyństwo i brak czasu dla siebie. I od razu to we mnie wywołało odwrotną reakcję. "Nie chcesz tego to znaczy, że chcesz żeby twoje dzieci myślały że wszystko robi się samo". Od tamtej pory pomyślałam nad tym i staram się wszystko robić jak dzieci są przy mnie i włączać je do prac, a jak śpią czy ich nie ma to szukam czasu dla siebie. Może niektórzy tego nie pochwalają ale nawet jak ponarzekam trochę na to że mi dzieci przeszkadzają w jakichś pracach to i tak jest z korzyścią dla nich.

---------- Dopisano o 11:58 ---------- Poprzedni post napisano o 11:48 ----------




Ostatnio oglądam sporo programów podczas porządków i też o dietach i mówili, że brak snu powoduje, że zwiększa się łaknienie. Nie śpisz to następnego dnia więcej zjesz. Ja już się z tym pogodziłam. U mnie już coraz lepiej z tym snem. Dzisiaj mało nie zaspałam do przedszkola. Mały przesypia do 5.00 ale przynajmniej w nocy się rzadko budzi.
Ja jak jestem sama to włączam muzykę, sprzątam tańcząc czy śpiewając pod nosem i to mnie nie męczy tak jak sprzątanie z dziećmi które w swój kiepski dzień się kłócą i mają pretensje do wszystkiego ( mama a on się na mnie patrzy, mama a ona się śmieje, mama a on nuci...) Oni sprzątają swoje pokoje przy zamkniętych drzwiach- dobrze że mają osobne pokoje. Wiedza ze samo nic się nie robi, mają swoje dodatkowe obowiązki.
Może mam tak bo ponad 4lata siedziałam tylko z dziećmi w domu i dla mnie to było za długo. Kocham moje dzieci nad życie ale potrzebuję też chwili bez nich.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
windowS17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując