Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-09-03, 17:48   #2
Contra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 61
Dot.: sprzedaż na allegro legalnie i wszystko o niej pomóżcie

Witam!

Po zarejestrowaniu firmy musisz przy tworzeniu konta na allegro zaznaczyć w opcjach, że jesteś firmą tzn. że twoje konto należy do firmy. Jesli zaś chodzi o dowód zakupu to zależy od tego jaką formę opodatkowania wybierzesz. Ja np jestem na książce przychodów i rozchodów i jeśli jest się na takim sposobie opodatkowania to nie musi się wystawiać rachunków, ew. na życzenie klienta. Wtedy wystawiasz rachunek, jemu wysyłasz oryginał a sobie zostawiasz kopię. Jeśli zaś nie wystawiłaś rachunku, to musisz pod koniec dnia dodać całą sumę jaką zarobiłaś na sprzedaży przedmiotów na które nie wystawiłaś rachunku i zapisać ją w tzw dziennej ewidencji sprzedaży. Jeśli jesteś na Vacie to możesz wystawiać faktury vat, natomiast jeżeli twój obrót przekroczy zdaje się 50.000 w skali roku to będziesz miała obowiązek zakupu kasy fiskalne i wystawiania paragonó fiskalnych.

Mam nadzieję że choć trochę pomogłam, a najlepiej udaj się do urzędu skarbowego lub zaprzyjaźnionej księgowej tam Ci powinni wszystko wyjaśnić dokładnie.

Powodzenia i pozdrawiam
Contra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując