Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Spirala - wątek zbiorczy cz. II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2021-06-10, 12:00   #1753
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez marzgra Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Czytam z zafascynowaniem wasze historie. Od 3 lat przyjmuje różne anty (tabsy - Belara i vines, ostatnie 10 mscy Ginoring) i wczoraj na wizycie zaproponowano mi spiralę hormonalną. Gin przedstawił to w różowych barwach ale historia Madzeska75 mnie przeraża. Staram się pocieszyć tym, że to raczej odosobniony przypadek(?)

Troche o mnie: mam 25 lat, "swój" okres miałam zawsze regularny, ale baaardzo obfity (też mówiłam na niego krwawy Niagara ) i potwornie bolesny. O ile z obfitością anty mi pomogły, tak po kilkunastu miesiącach stosowania bolesność wraca. O dziecku myślę tak najwcześniej w perspektywie 3 lat.

Jak uważacie - lepiej inwestować we wkładkę i trzymać kciuki że będzie lepiej, czy może (tak jak robię teraz) używać 3 opakowania anty podrząd (tj. bez robienia przerwy i krwawienie występuję po 3 miesiącach)?

Zaletą brania anty bez przerwy jest to, że mniej więcej wiem kiedy będzie krwawienie (czasami jednak pojawia się ono niezapowiedzianie jeszcze pod koniec przyjmowania np 2-go opakowania). Minusem są wszystkie skutki uboczne - ból taki, że biorę Nimesil, bo nic innego nie działa, obniżenie nastroju, libido na poziomie zera. Badania na razie są spoko, ale w rodzinie "popularne" są żylaki, więc po co sobie dokładać...

Przy wkładce najbardziej się obawiam, że mi nie spasuje i 1200zł (tyle bierze moja gin) pójdzie się bujać, oraz że trudno będzie mi znieść ból zaraz po założeniu i ewentualne 3-6 pierwszych miesięcy ciągłych krwawień/plamień. Boje się też, że powrócą moje obfite miesiączki w formie jakie je znam albo gorsze.

Pocieszy ktoś??



Obfite miesiączki raczej odpadają.


Tylko że wiesz, tu są raczej zwolenniczki spiral, więc rady będą dość tendencyjne.
Historia Madzieski jest jednak dość nietypowa, no ale ryzyko jest.
Ale to każda metoda ma swoje plusy i minusy.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując