Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.8
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2021-06-13, 09:34   #5
Kasiatka
Raczkowanie
 
Avatar Kasiatka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 81
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej, Od ponad 2 lat biorę dwuskładnikową antykoncepcję hormonalną - początkowo była to Axia Conti, później przeszłam na Vines. Niedługo po rozpoczęciu antykoncepcji miałam swój pierwszy epizod migreny z aurą, o czym się dowiedziałam w sumie kilka tygodni temu, że można to tak zakwalifikować. 2 miesiące temu miałam drugi, ale już nie był taki oczywisty (głowa lekko ćmiła od samego rana, aura trwała dłużej, nie było po niej zwiększenia bólu, etc). Rezonans ok, usg tętnic szyjnych ok. Neurolog wskazał, że pora odstawić / zmienić antykoncepcję.


Czy może któraś z Was zmaga się z podobnymi problemami? Krążków nie chcę, więc zostaje mini pigułka lub implant, naczytałam się, że na mini pigułkach często kobiety krwawią tygodniami (analogicznie przy implancie) i trochę jestem w kropce. Czekam na konsultację z ginekologem, żeby przedyskutować temat, bo w sumie Vines ma bardzo małe stężenia hormonów.
Kasiatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując