Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2022-01-24, 05:08   #667
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

[1=72f264f1cd165e2b94e3888 8adc60ec5afe5a0b8_658382a 5e67ad;89087547]Myślę, że do 2 tygodni powinno być ok
Tylko problem z tą alergią kontaktową jest taki, żeby wiedzieć co w danym np. kremie uczuliło i unikać tego samego składnika w wielu innych.
W moim przypadku było tak, że miałam silną reakcję na dość dużej powierzchni ciała - dermatolog na wizycie poradziła mi, żebym przypomniała sobie wszelkie nowe rzeczy (kosmetyki, jedzenie, leki, przedmioty) z którymi miałam kontakt w ciągu 72 godzin przed wystąpieniem objawów.
Z pewnym opóźnieniem przypomniałam sobie, że po raz pierwszy użyłam nowego masła do ciała. Oczywiście później już go nie używałam.
Tylko że objawy powracały co jakiś czas, a nie wiedziałam co innego mnie może uczulać, bo innych nowych kosmetyków nie stosowałam.
Po jakimś czasie przeszłam na wyłącznie apteczne kosmetyki, ale objawy powracały (choć rzadziej).
Na testy musiałam czekać ponad pół roku (bo mogłam odstawić leki antyhistaminowe w lecie).
Po uzyskaniu wyników testów przejrzałam swoje kosmetyki i okazało się, że wiele z nich również miało konserwanty zawierające (lub uwalniające) formaldehyd a uczulać zaczęły mnie po pewnym czasie używania. Nawet niektóre marki apteczne też zawierały jak się okazało uczulające mnie konserwanty.

Teraz kiedy wiem jakich składników unikać w kosmetykach, to reakcje mimo wszystko co jakiś czas też się pojawiają jeśli postanowię spróbować nowego kosmetyku - widocznie mam uczulenie na jeszcze jakiś składnik lub może przy minimalnych stężeniach składników mnie uczulających nie są one wymieniane w składzie [/QUOTE]Napiszesz proszę dokładnie, jakie robiłaś testy na te alergie? Ile alergenów i jaka cena?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując