Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pierwsze zgrzyty przy mieszkaniu razem - zwierzak
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2022-02-04, 18:26   #104
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Pierwsze zgrzyty przy mieszkaniu razem - zwierzak

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Ale ludzie trzymają różne zwierzaki w domu, które śmierdzą (np całkiem popularne fretki) i mają do tego prawo, jeżeli im to nie przeszkadza. I tu zgadzam się z dziewczynami, że jeżeli to jest jej marzenie, to nie powinna go porzucać dla krótkiego związku. Ja bym np nie zrezygnowała z chęci posiadania psa dla jakiegokolwiek faceta, nie ważne czy pies im śmierdzi, uczula, czy jest kłopotliwy w opiece, to jest dla mnie istotna część życia.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
ja się zgadzam w sumie ze wszystkim co napisałaś

o smrodzie napisałam głównie dlatego, że autorka gdzieś tam wcześniej za argument podawała, że wąż będzie sobie siedział w osobnym pokoju, chłopak go nawet nie zauważy, a poza tym wąż lepszy niż pies czy kot, bo nie śmierdzi. no tylko, że to wcale nie jest tak, że wąż jest zupełnie niewidoczny, jakby go nie było. chłopak na pewno zauważy i poczuje jego obecność. i ma prawo mu to przeszkadzać

wszystkie te argumenty autorki za wężem brzmią jakby bardzo idealizowała posiadanie węża i niekoniecznie miała z jakimkolwiek styczność


no i tak jak dopisałam później (pewnie zanim zacytowałaś) - zostaje im rozstanie. chłopak nie wykazuje chęci do przełamania swoich lęków (i wcale nie musi), dziewczyna nie wykazuje chęci do zrezygnowania z myśli o wężu (i też wcale nie musi). teoretycznie ona mogłaby faceta zmusić do mieszkania z wężem albo facet mógłby ją zmusić do zrezygnowania z węża - ale to się prawdopodobnie skończy frustracją jednego z nich i w końcu rozstaniem. zwyczajnie nie są dopasowani pod tym względem i tyle

i na przyszłosć na pewno warto rozmówić się w kwestii zwierząt domowych przed zamieszkaniem razem (a najlepiej na początku związku), zwłaszcza gdy ma się węża. to jednak zwierzątko, którego bardzo dużo osób nie akceptuje

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2022-02-04 o 18:29
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując