Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2022-04-20, 11:40   #35
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;89190809]To ja mam inne doswiadczenia. 8/10 osob z mojego rocznika sie uwinelo ze slubem i dziecmi przed 30-tka. W mojej rodzinnej miejscowosci juz stos na mnie czeka na ktorym chca mnie spalić.

Od ponad 5 lat, na co dzien zajmuje sie tez szkoleniem doroslych i poznaje dzieki temu sporo ludzi - m.in. osoby w moim wieku (rocznik 85) i podobnie: 9/10 osob ma juz meza/zone i dzieci.

Jezeli juz to tu na Wizażu spotykam sie z tym o czym piszesz, ale byc moze to miejsce przyciaga specyficzny sort

p.s. mowa wylacznie o Polakach, oczywiscie.


Sent from my iPhone using Tapatalk[/QUOTE]

Moi znajomi z Polski tez w miazdzacej wiekszosci mieli 1-2 dzieci przed trzydziestka.
Znajomi tutaj roznie. Ci majacy obecnie 30-40 lat raczej stawiaja na pozniejsze malzenstwo/zwiazek i dzieci blizej czterdziestki, a ci majacy +/- 22-25 lat nie moga sie doczekac slubu i dzieci i chca miec te dzieci w liczbie mnogiej wlasnie przed trzydziestka. Nie wiem skad ta roznica w pogladach.

A co do aborcji, to chcialabym zeby w zadnym kraju na swiecie nie wiazala sie z tym stygmatyzacja, ostracyzm, poczucie winy czy tym bardziej klopoty z prawem. Kazda kobieta powinna miec prawo do rozporzadzania swoja macica i ogolnie swoim cialem wedle wlasnego uznania.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując