Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2022-06-02, 08:59   #3746
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Alassska Pokaż wiadomość
No nic byś nie mogła na to. Aczkolwiek wojna wojną, ale tych gwałtów, morderstw, grabieży i innych potworności nie dokonują wysokiej rangi dowódcy. Tylko zwykli, szeregowi żołenirze. Kogoś ojcowie, synowie, bracia, przyjciele, mężowie, partnerzy. Zwykli rosjanie. A były już nagrania i telefony jak rodziny zachęcały wręcz tych barbarzyńsców do gwałtów i grabieży i się z nich cieszyli. Także sorry, ale dla rosyjskiego społeczeństwa nie mam żadnego sprawiedliwienia.
No wiele dowódów (w tym nagrań i zeznań) wskazuje na to, że mordowanie cywilów jest co najmniej inspirowane przez dowództwo rosyjskie. zresztą wsprod oficjalnie podejrzanych o zbrodnie wojenne jest też sporo dowódców, oficerów. Najdobitniej to chyba ta nagroda od putina dla tych zolnierzy z Buczy


"Prezydent Rosji Władimir Putin uhonorował brygadę przebywającą w Buczy i odpowiedzialną za zbrodnie tam dokonane w czasie, gdy miejscowość była okupowana. "Za masowy heroizm, odwagę, wytrwałość i męstwo personelu brygady w operacjach bojowych dla obrony ojczyzny i ochrony interesów państwa w czasie konfliktów zbrojnych" – to fragment dekretu podpisanego przez rosyjskiego przywódcę."


A to, ze w szeregach wojsk rosyjskich jest sporo patologi, kryminalistów - wiec takie rozkazy i zachęty do gwaltów, kradziezy, mordów im trafiają do serca...
Tez niestety nieraz czytałam rózne relacje cywilów ocalałych z okolic Kijowa, w tym o zbiorowych gwałtach dzieci.

Na początku wojny sobie myślałam,ze w razie napaści ruskich na Polske bym sie ukryla na wsi, ale teraz jestem przekoanana, ze wialabym jak najdalej od frontu z dzieckiem pod pachą nawet w samych skarpetkach.





A z lepszych wiadomości to podobno gen. Dwornikow gdzieś zniknał- rzeźnik z Syrii. I oby zniknał na dobre!
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując