Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2022-06-06, 10:46   #2079
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Nie umiałabym odpowiedzieć z sensem na tak postawione pytanie.
Wczoraj np. zjadłam jedno ptasie mleczko. Niby niezdrowe, ale _jedno_ czy nawet 3-5 no to sory, ale nawet choremu bym nie odmówiła, o ile miałby ogólne zalecenie zdrowej diety, a nie że konkretnie ten produkt: ptasie mleczko czy któryś ze składników mu szkodzi .
kwestia tego co jest niezdrowe, to przede wszytkim kwestia ilosci. Proporcji jakie zjadamy, bo zdrowe musi być tez podejście do jedzenia. Żaden ekstremizm nie jest zdrowy bo dramatycznie często przeradza się w ED, a to jest choroba psychiczna o najwyższym współczynniku śmiertelności wśród chorób psychicznych! A zastraszająco często zaczyna sie od właśnie ortoreksji- czyli na nadmiernym skupieniu na zdrowym odżywianiu. potem pojawiają sie poważniejsze zaburzenia: bulimia, anoreksja.
Mądre słowa. Mnie ze słodyczami właśnie brakuje tej granicy bezpieczeństwa, że rzeczywiście bym zjadła te 3-5 kawałków. Dlatego albo omijam szerokim łukiem, albo liczę się z tym, że jeżeli kupię batonik, to zjem cały (dlatego tylko batonik, bo jak coś większego, to zjem nawet całą np. czekoladę).

---------- Dopisano o 10:46 ---------- Poprzedni post napisano o 10:40 ----------

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Zdziwiło mnie (czyli jakże tematycznie) jak wiele osób nie lubi sera żółtego lub wręcz nim pogardza (w sumie trochę jak z ziemniakami ). Dla mnie ser żółty to życie, mogłabym jeść go tak, jak ktoś tu stosunkowo niedawno opisywał (chyba że był to inny wątek) - bloczek w dłoń i heja. Ograniczam jego spożycie wyłącznie z uwagi na kalorie. Ale naprawdę uwielbiam go. Choć ja ogólnie jestem nabiałowa i gdybym miała wybrać jedną "gamę" produktów, byłyby to nabiałowe.
Ja na przykład od minimum 20 lat jem prawie codziennie serek wiejski na śniadanie, nie znudził mi się jeszcze.
Pychota. Ja ser żółty ograniczam ze względu na cholesterol i bóle głowy. Ale gdybym mogła jeść bezkarnie, to... Serek wiejski pokochałam. To samo: mocno nabiałowy ze mnie człowiek. Mleko do szklanki i pijemy.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując