Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2022-06-06, 10:58   #2081
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Sorry, dla mnie nie. To są jednak już produkty wysoko przetworzone i producent może tu przemycić bóg wie co, jeżeli nie jest uczciwy. W przypadku malin z krzaczka jednak widzę, co jest (co najwyżej mogę nie wiedzieć, że ktoś to chamsko nawoził jakimiś pestycydami). To samo w przypadku kawy. Uważam, że nazywanie produktów wysoko przetworzonych prawdziwymi i stawianie ich na równi to mocne nadużycie.

---------- Dopisano o 07:53 ---------- Poprzedni post napisano o 07:52 ----------



I kupując je warto przede wszystkim zwrócić uwagę na ilość cukru i soli, bo jest naprawdę przeróżna.
Nawoził pestycydami? No no...
Produkty suszone, mrożone, liofilizowane w różnym stopniu tracą wartości odżywcze i zawsze mają ich mniej niż produkty świeże (w sensie porcja malin suszona ze 100g świeżych malin ma mniej wartości odżywczych niż 100g świeżych malin), ale to ma się nijak do np. produktów kandyzowanych, prażonych.
Co do kawy rozpuszczalnej mam wątpliwości, bo niby to faktycznie ekstrakt z prawdziwej kawy, ale ponoć w produkcji stosuje się substancje, które mają poprawić strukturę granulek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując