Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2022-06-07, 09:15   #3850
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Mnie w Ukraińcach wkurza jedna rzecz: jak mówią do mnie po ukraińsku i dziwią się że ja nie rozumiem, a jak ja mówię coś po polsku to oni że niepanimaje [emoji23] Dla mnie ukraiński to język totalnie nie podobny do polskiego. Z rosyjskiego, słowackiego czy czerskiego to przynajmniej jakieś słowa brzmią podobnie a ukraiński to dla mnie czarna magią. A dość często zdarza mi się że przychodzi do mnie do pracy Ukrainiec mówi do mnie po ukraińsku, jak nie możemy się dogadać do zaczyna powoli mówić po ukraińsku a jak dalej nie możemy to wręcz się irytuję że nie rozumiem.

Dziwi mnie jak ktoś mówi że ukraiński jest podobny do polskiego.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
To jest naprawde malo mozliwe, bo wiekszosc slow w jezyku ukrainskim ma polskie pochodzenie. Nie pamietam dokladnie ile, ale zdaje sie ze 80%.
Ja ucze sie rosyjskiego, moja nauczycielka jest Ukrainka i mowi tez po ukrainsku. Jak probuje powiedziec cos po rosyjsku czego nie umiem powiedziec i tak mimowolnie bezwiednie ''rusyfikuje'' jakies polskie slowo, to wlasnie wychodzi cos, co ona zna po ukrainsku, ale co po rosyjsku nic nie znaczy.

Jak ktos mowi janipanimaju, to mowi po rosyjsku, bo po ukrainsku to by bylo janierozumiju.

Ale to zawsze sprowadza sie do tego, czy ludzie chca sie ze soba porozumiec tak naprawde.
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując