Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy to jest mobbing?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2022-09-11, 16:38   #1
julka_25
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 927

Czy to jest mobbing?


Hejka,

Od pewnego czasu mam problem z jedną z moich koleżanek z pracy. Otóż, nie wdając się za bardzo w szczegóły, przejęłam niedawno część jej obowiązków. Nowy podział zadań był dziełem przełożonego; ani się o to nie prosiłam ani też o to nie zabiegałam (choć dostałam dzięki temu podwyżkę).
Ostatnio dowiedziałam się, że za moimi plecami udała się do naszego szefa z informacją, że podobno nie ogarniam tego, co mam robić i że ona w tej sytuacji uważa, że powinien jej po prostu oddać, to co "zabrał". Oczywiście, nie powiedziała mi prosto w twarz, co myśli, nie zaproponowała pomocy ani wsparcia. Ocenę moich działań wystawiła po zaledwie kilku dniach.

Przełożony stanął po mojej stronie i to jest ta dobra informacja. Zła jest taka, że ja odczuwam teraz obezwładniający lęk, kiedy muszę iść do pracy, straciłam motywację i wiarę we własne siły. Mam też problemy z jedzeniem i zasypianiem.

Ta "koleżanka" natomiast prezentuje na forum świetny humor i potrafi nawet do mnie zagadywać, jakby się nic nie stało (nie wie, że ja wiem ).

Co robić? Gadać z nią? Nie gadać? Nie wiem, jak się zachować. Nigdy jeszcze się tak nie bałam. W tydzień mi poleciało ponad 2 kilo, bo właściwie nie jem, a jak zjem... no to wiecie... bywa różnie.
julka_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując