Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2022-11-16, 18:46   #5003
emiliais
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 774
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
W dowodzie rejestracyjnym podaje się adres zamieszkania (ostatnio wymieniałam), w US też, w umowach o pracę też (wszystko przerobiłam). Mandaty przychodzą na adres jaki się podało. Na wybory też chodzę w miejscu zamieszkania, ale trzeba to zgłosić online z wyprzedzeniem.
Ja jak rejestrowalam pojazd, to kazano mi się zadeklarować, że zamierzam się zameldować pod podanym adresem zamieszkania. Nie zrobiłam tego. Teraz się zastanawiam, czy jakbym np. dostała mandat z fotoradaru zza granicy, to list przyszedłby na adres zameldowania, czy na adres zamieszkania, który podałam w urzędzie komunikacji?

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
No ok, o tej kwestii zapomniałam.
Jeśli nabywca kupuje z kimś zameldowanym, to musi przeprowadzić procedurę administracyjną wymeldowania, a to niestety trwa.
Odnośnie wymeldowania, zastanawiam się co zrobić w takiej teoretycznej sytuacji - mieszkam z partnerem, który nie chce mnie zameldować. Mój obecny meldunek jest w domu rodzinnym, z którym nie mam żadnego kontaktu. Urząd nie chce mi zmienić meldunku, bo nie posiadam umowy o najem w obecnym mieszkaniu. I co teraz? Czy mogę się wymeldować z domu rodzinnego, nie posiadając nowego meldunku? I czy warto to zrobić?
emiliais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując