Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Brak czułości i seksu w związku
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2022-11-20, 20:52   #47
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Brak czułości i seksu w związku

Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
Ciekawe, gdzie doczytałaś, skoro przeczą temu badania naukowe oraz definicja stowarzyszenia AVEN.
Przykładowe źródło: https://onlinelibrary.wiley.com/doi/...111/japp.12472
Jak najbardziej część osób aseksualnych ma potrzeby seksualne, jest ogromna różnorodność w tej kwestii, tak samo jak w przypadku osób każdej innej orientacji - są osoby hetero, które się nie masturbują, są osoby bi, które mają bardzo niskie libido, są osoby as, które lubią seks w klimatach sado-maso. To jest fakt, a nie kwestia pod dyskusję, bo przeczytało się gównoartykuł na onecie albo shady badanie sprzed 15 lat.

I tak poza tą dyskusją, taka luźna refleksja: odmawianie jakiejkolwiek czułości (bo u Autorki nie rozchodzi się tylko o seks, tylko ogólnie żyją jak współlokatorzy) i brak umiejętności komunikacji nie są domyślnymi cechami osób aseksualnych i ciągłe przywoływanie akurat ich w tego typu wątkach (wymiennie z ,,a może jest gejem?''), kiedy widać, że związek całościowo jest do dupy trochę pachnie queerfobią, tak jakby osoby niehetero masowo próbowały złapać hetero w pułapkę, zamiast poszukać relacji komfortowej dla obu stron. To nie orientacja seksualna powoduje problemy i cierpienie, tylko kłamstwa, przemoc, zdrady i manipulacje.
Ok, przyznaje, że weszłam w 2 artykuły, to czym jest w końcu ta aseksualnksc? Bo jeśli jest to brak pociągu do drugiej osoby, to uważam, że mało kto by zaakceptował taką cechę u partnera.

Ja od początku obstawiałam, że nie chodzi jednak o aseksualność.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując