Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ile jesteście w stanie wydać na wakacje?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2023-02-28, 09:29   #66
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ile jesteście w stanie wydać na wakacje?

[1=a5b2f04c728b42871bc12f2 c24211f88ae37ff8d_643f213 43ae75;89515213]No to ja bym nie wydała 20kafli na wyjazd, bo to jest nasz miesięczny dochód [emoji28] mogłabym odłożyć, ale czuję, że to po prostu za dużo w przy takim poziomie zarobków. Dlatego jak ktoś pisze, że taki wyjazd funduje z wypłaty to ok, to znaczy, że zarabia wybitnie jak na polskie warunki i go stać. Ja jednak wolę wydać dychę, a resztę włożyć w dom - wakacje przeminą tak czy siak, a ja będę mieć dodatkowo kupę nowych roślin i innych bzdetów domowych [emoji28] które zostaną na stałe. Generalnie lubię wyjechać na wakacje, ale też nie jestem jakimś freakiem podróżniczym, wakacje plus kilka weekendów mi spokojnie wystarczą, jestem raczej domatorką.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]


No, ale chyba nie wydajesz co miesiąc 10k na rośliny i bzdety do domu? Tak samo jak nie co miesiąc jeździsz na wakacje za ponad 20k. Raz się wydaje więcej na to, innym razem na tamto, a jeszcze innym na coś zupełnie innego. Wspomnienia też zostają na stałe, a rzeczy prędzej czy później się znudzą albo zniszczą albo wyjdą z mody.


[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;89515217]Zawsze to kwestia priorytetów. Jedni wydają na wakacje, inni na samochod, trzeci na dom itp.
Wolę dychę włożyć w podroze niż jakieś pierdoły do domu. Wspomnienia są na zawsze i to jest dla mnie ważniejsze.

W zeszłym roku wydaliśmy łącznie 21 tys na podróże, w tym będzie więcej, ale np jeździmy 20 letnim samochodem. Coś za coś.

Nie mam żadnego problemu żeby zbierać razem z TŻ x czasu 40 tys na USA, a potem to wydać w trzy tygodnie. Grunt że spełniłam marzenie. ;D

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]


To ja mam tak samo. Dla mnie wspomnienia są mega ważne i podróże są w topce priorytetów. Kupno mieszkania i urządzenie go tak żeby mi się podobało było dla mnie ważne, lubię sobie coś kupić do domu albo jakieś ciuchy czy kosmetyki, ale staram się w tym zachować umiar. Przy przeprowadzce zobaczyłam ile mam rzeczy i tak sobie właśnie myślałam na uja mi te wszystkie szmaty i bzdety do domu, kasa wywalona, już i tak w tym nie chodzę albo nie używam, bo mi się opatrzyło i nic z tego teraz nie mam


Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Po prostu ludzie są różni [emoji4] ja mam podobnie do Lady, dom to mój azyl, całe lato czuje się jak na wakacjach[emoji28] basen i południowy relaksik na materacu, grill, obiad w ogrodzie, świetny czas, bardzo już za tym tęsknie [emoji4]
Wyjeżdżać od czasu do czasu lubie, ale na niezbyt długo. Praca zapewnia mi sporo podróży służbowych, wiec Europę ogarniam za pracowe[emoji28]

Mam znajomych którzy nie wyjeżdżają prawie nigdzie, zbudowali piekny dom w lesie z mała liczba sąsiadów i sobie tam spędzają czas, maja przepiękny ogród, który lubią pielęgnować i praktycznie cała kasę przeznaczają na inwestycje w dom. Tak im pasuje[emoji4]


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No, ale wyjeżdżać można też poza latem, raczej cały rok nikt w ogrodzie nie siedzi i nie grilluje.


[1=a5b2f04c728b42871bc12f2 c24211f88ae37ff8d_643f213 43ae75;89515393]Ja nie znoszę hoteli na wakacje, totalnie nie mój klimat. Do hotelu to mogę pojechać na weekend. Zdecydowanie wybieram apartamenty z ogrodem, tarasem, grillem lub dom.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]


To ja tak samo. Nie lubię klimatu hoteli i mnie nie jarają.


Cytat:
Napisane przez saab_ Pokaż wiadomość
Tutaj team snorkeling, mam to samo

W obrębie Europy wyjeżdżamy samodzielnie, hotele trochę skromniejsze: tak 3+ gwiazdki, zwykle ze śniadaniami i tutaj największe koszty to lot (nie potrafię podróżować z bagażem podręcznym, zresztą zwykle jeździmy na min 1 tydzień, więc to też co innego niż city break na 3 dni), wypożyczenie samochodu; kolacje na mieście - u mnie gastrozwiedzanie to część przyjemności - w zeszłym roku ok. 10 dni na jednej z greckim wysp bez odmawiania sobie czegokolwiek, ale też nie w instagramowych standardach rodem z Santorini/Mykonos - wyszło nam ok. 7 k za osobę.
Poza Europą - Egipt na snurki, Dominikana, Malediwy - tutaj koszty bardzo znacząco wzrosły po pandemii, ale celujemy też w bardziej pewny standard - hotele 5*, często all inclusive, do tego wycieczki na miejscu - teraz taki wyjazd na min. 10 dni można szacować na od 8-12 k na osobę, przed pandemią można się było zamknąć w 8 ze wszystkim
Koszty generuje długość pobytu, ale tak jak ktoś powyżej - nie jestem fanką wypadów na 3 dni, szkoda mi na coś takiego czasu i kasy, wolę 2 do 3 porządniejszych wyjazdów rocznie, najchętniej poza sezonem, bo zgadzam się, że lipiec-sierpień to najlepsza pora na grille i leżaczek na własnym trawniku, trzeba korzystać ile się da z naszej pogody
Ale generalnie odpowiadając na pytanie z wątku - jestem w stanie wydać każde pieniądze, o ile będę je miała planujemy teraz tripa po USA i nie mam wątpliwości, że tutaj ok. 20k za osobę wcale nie okaże się jakimś szalonym budżetem, także oszczędzamy ile się da

To jak dla mnie 7k za Grecję to bardzo dużo. Ja wydawałam tak do 3,5k z autem na cały wyjazd i też niczego sobie nie odmawiając. Loty na greckie wyspy można upolować bardzo tanio. Przy czym ja zwykle jeżdżę z podręcznym.


Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
Ja mam inny problem, mamy rodzinę na Sycylii i chciałabym tam spędzić minimum miesiąc, u nich w domu ale nie mam z kim jechać (siostry jedna podróżuje po Afryce od listopada, druga przygotowuje się do ślubu w sierpniu i ma masę obowiązków, a przyjaciółki rozjechaly się po świecie, facet nie może ze mną jechać). Także tak, mam już kasę na wyjazd i brak kogoś kto mógłby jechać...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja bym pojechała sama. Kiedyś się oglądałam na innych, a teraz szkoda by mi było marnować okazję. Możesz przecież jechać na krócej, za noclegi koszty Ci odpadają, więc ja bym się nie zastanawiała.



Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Ja właśnie jestem na etapie szukania wakacji. W grę wchodzą wczasy all inclusive, końcówka sierpnia, rodzina 2+2, Europa i turcja. Z tego co patrzylam to 12 kola to takie minimum które muszę mieć. My chcemy wydać do 13 tysiecy, to w tym roku w grę wchodzi glownie turcja, Bułgaria i albania. W tej cenie są pojedyncze hotele w grecji, ale dużo gorszy standard niż ta Bułgaria czy turcja. Poniżej 13 tysiecy są pojedyncze oferty, ale najczesciej komentarze odstraszają. Generalnie ceny sporo poszly do góry. Hotel na kanarach który rozważałam w zeszłym roku i który wtedy kosztował 13 tysiecy, teraz kosztuje 18. Bułgaria tak mocno nie poszła do góry, ale i tak jest drozej niż rok temu
Gdybym zarabiała więcej to bez problemu bym więcej wydała na wakacje, no ale niestety.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja bym postawiła na Albanię. Robi się coraz bardziej modna, więc zaraz będzie drożej. Ewentualnie Turcja. Bułgaria jest dla mnie taka meh, średnio tam coś ciekawego i ładnego jest.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując